Modlitwa w mocy Ducha
Jeśli modlitwa jest taka ważna, to dlaczego przychodzi z taką trudnością?
Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie to pytanie, nie jesteś osamotniony. Neil Anderson rozumie twoje zmagania i przedstawia praktyczne, biblijne sposoby, aby nawiązać intymną relację z niebiańskim Ojcem, omawiając, między innymi, następujące kwestie:
• dlaczego możesz z ufnością przedstawiać Bogu swoje zmagania duchowe i emocjonalne
• w jaki sposób twoja osobista rozmowa z Ojcem może być pomocna w modlitwie za innych
• w jaki sposób poprzez modlitwę możesz uzyskać wolność, aby chodzić w Duchu
Modlitwa w mocy Ducha umacnia nas w prawdzie, że modlitwa jest relacją, a nie rytuałem – i jako dziecko Boże, zaakceptowane przez Niego w Chrystusie, masz swobodny dostęp do swojego Ojca i wolność, aby być z Nim szczery.
O książce napisali:
Jest to znakomita książka, która będzie dużym wsparciem w życiu modlitewnym każdego chrześcijanina. Czytając tę pozycję, rozdział za rozdziałem, doświadczyłem odnowienia mojej relacji z Bogiem. Neil Anderson łączy nauczanie Biblii z długoletnim doświadczeniem pastora, doradcy i nauczyciela, w rezultacie czego powstała mądra, realistyczna, zrównoważona i biblijna książka, która wyjaśnia wiele nieporozumień odnośnie do modlitwy i życia chrześcijańskiego.
Szczególnie ważny był dla mnie ostatni rozdział. Przeżywszy ponad 50 lat jako chrześcijanin, z czego ponad 25 lat jako wykładowca Biblii i profesor teologii, poświęciłem dwie godziny, aby gruntownie przeczytać siedem „Kroków do wolności w Chrystusie”, i odniosłem każdy z nich do swojego życia, czytając na głos każdą proponowaną modlitwę. Bóg użył tego procesu, aby przypomnieć mi wiele myśli i postaw, które pragnął skorygować, a następnie udzielić mi cudownie odświeżającego poczucia wolności, pokoju, radości i społeczności z Nim.
– dr Wayne Grudem profesor biblistyki i teologii Phoenix Seminary, Scottsdale, Arizona
Autor: Neil T. Anderson
Wydawca: Dobry Skarbiec
Spis treści
Recenzje . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . 5
Podziękowania. . . . . . . . . . . .. . . . . . .. . . . 7
Przedmowa . .. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9
1. Słuchanie Boga . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 11
2. Odkrywanie wolności poprzez modlitwę. . . . . 27
3. Rozwój w modlitwie . . . . . . . . .. . . . . . . . 45
4. Wstawiennictwo w modlitwie . . . . . . . . . . . 59
5. Życie według Ducha . . . . . . . . . . . . . . . . . 77
6. Kiedy niebo milczy . . . . . . . . . . . . . .. . . 97
7. Intymna więź z Bogiem . . . . . . . . . .. . . 119
Fragment
SŁUCHANIE BOŻEGO GŁOSU
Powinniśmy przychodzić przed Bożą obecność z dziękczynieniem, ponieważ On jest potężnym Bogiem i uczynił dla nas wspaniałe rzeczy. Każdy z nas zasługiwał na wieczne potępienie, ale Bóg dał nam życie wieczne. Tego wieczoru, gdy czytałem Pismo Święte, moją uwagę zwróciło pięć ostatnich słów w powyższym fragmencie: „Obyście dziś głos jego usłyszeli”. Pamiętam, że pomyślałem: Dziś chciałbym usłyszeć Jego głos! Być może nie słyszałem Jego głosu, ponieważ nie przyszedłem przed Jego obecność z dziękczynieniem. A może nie słyszałem Jego głosu, ponieważ tak naprawdę nie słuchałem.
Wiele osób w Starym Testamencie przekonało się na własnej skórze, że narzekanie nie przynosi Bożego błogosławieństwa. W Psalmie 95,7 słowo słuchać pochodzi od hebrajskiego słowa szema, które oznacza „słuchać, aby być posłusznym”. Wiersz ósmy dalej mówi: „Nie zatwardzajcie serca waszego”. Otworzyłem List do Hebrajczyków 4,7, który zawiera cytat z Psalmu 95, i przeczytałem ponownie: „Dziś, jeśli głos jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych”. List do Hebrajczyków rozdział 4 zawiera nauczanie dotyczące „odpocznienia sabatowego”, które wciąż pozostaje. Jest to napomnienie, aby przestać polegać na swoich uczynkach, a zacząć polegać na Bożych dziełach.