Życie chrześcijańskie

Nagie fakty. 39 pytań na temat seksu

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Nagie fakty. 39 pytań na temat seksuNagie fakty. 39 pytań na temat seksu, których rodzice woleliby nie usłyszeć.

Powiedzmy to jasno: o seksie trzeba rozmawiać. Na ten temat pada wiele pytań, a jedno z nich wydaje się szczególnie ważne – „Dlaczego czekać?”. Może i ty o to pytasz. Może chcesz wiedzieć, dlaczego miałbyś zaczekać z seksem do małżeństwa, jak do tego czasu oprzeć się presji i jak mówić „nie”. A może jesteś rodzicem, duszpasterzem, liderem młodzieżowym lub nauczycielem, który nie czuje się przygotowany do udzielania odpowiedzi na pytania o seks, jakie zadają młodzi ludzie. Może nie wiesz, jak wyjaśnić im, że warto trzymać się Bożych standardów czystości seksualnej, pomimo że żyjemy w kulturze, w której wszystko jest dopuszczalne.

Chciałbym, żebyś poznał, co Bóg, medycyna i zdrowy rozsądek mówią na temat seksu, miłości i relacji. Przez tę książkę chcę dać ci szczere, bezpośrednie i osobiste odpowiedzi na najczęściej stawiane pytania. Nie ma niewłaściwych pytań. Po pięćdziesięciu latach przemawiania do tysięcy młodych ludzi i setkach rozmów, przekonałem się, że wiedza jest kluczem do zbudowania udanego małżeństwa oraz rodziny.

W przekazie, jaki oferuje nam współczesna kultura masowa, nie znajdziesz zadowalających odpowiedzi na nurtujące pytania. Ale można je znaleźć. Bóg w swoim Słowie mówi o seksie. Dlatego też będziemy korzystać z Pisma świętego jako przewodnika w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej palące pytania dotyczące seksu, miłości i intymności.
Josh McDowell

Tytuł: Nagie fakty

Podtytuł: 39 pytań na temat seksu, których rodzice woleliby nie usłyszeć.
Autor: Josh McDowell i Erin Davis
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Fragment

W przekazie, jaki oferuje nam współczesna popkultura, nie znajdziesz zadowalających odpowiedzi na nurtujące pytania. Ale można je znaleźć. Bóg w swoim Słowie mówi o seksie. Dlatego też będziemy korzystać z Pisma świętego jako przewodnika w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej palące pytania dotyczące seksu, miłości i intymności. Usiądź więc wygodnie z kubkiem dobrej kawy lub herbaty i porozmawiajmy o seksie.

Jedną z najistotniejszych kwestii związanych z seksem, jaką podkreślają osoby wierzące w Boga, jest wstrzemięźliwość. W świeckim podejściu również zaczęto do niej nawiązywać, ale przedstawia się ją jedynie jako jedną z opcji do wyboru w programach propagujących „bezpieczniejszy seks”. Czym jest wstrzemięźliwość? I jak wpisuje się w Boży plan wobec seksu? Wstrzemięźliwość, czy inaczej abstynencja, oznacza powstrzymywanie się od czegoś, odmawianie sobie czegoś. To decyzja o rezygnacji np. z jakiegoś jedzenia czy działania. Jeśli chodzi o abstynencję seksualną, jej zwolennicy starają się przekonać młodych ludzi, żeby wstrzymali się od seksu, aż do małżeństwa. Może cię to zaskoczy, ale nie tylko chrześcijanie zachęcają młodzież do wstrzemięźliwości seksualnej. Na Uniwersytecie Harvarda studenci z grupy True Love Revolution (Rewolucja Prawdziwej Miłości) namawiają swoich kolegów, żeby nie angażowali się w relacje seksualne, i przedstawiają filozoficzne, biologiczne i relacyjne argumenty.

Rząd Stanów Zjednoczonych każdego roku przeznacza miliony dolarów na programy edukacyjne promujące abstynencję seksualną. I nawet liberalne instytucje jak Planned Parenthood (Planowe Rodzicielstwo) wskazują wstrzemięźliwość jako skuteczny sposób na uchronienie się przed niechcianą ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Na całym świecie przyznaje się, że za abstynencją seksualną przemawiają mocne argumenty. Ale Bóg wzywa nas do czegoś więcej – do czystości. Co to znaczy? Czym jest czystość?

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button