Życie chrześcijańskie

Oblicza Bożej miłości. O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Oblicza Bożej miłościMiłość jest jedną z najsilniejszych potrzeb emocjonalnych człowieka. Czujemy się kochani, gdy inni okazują nam swoją miłość w sposób dla nas zrozumiały, czyli w naszym podstawowym języku miłości. Ciągnie nas do nich, ponieważ oni zaspokajają naszą podstawową potrzebę: potrzebę miłości.

Sposoby komunikowania miłości funkcjonujące w sferze stosunków międzyludzkich są tak naprawdę odzwierciedleniem Bożej miłości. Skoro człowiek został stworzony na obraz Boga, możemy wnioskować, że Najwyższy doskonale posługuje się wszystkimi sposobami wyrażania miłości. Ponieważ On sam jest miłością, to obdarowywanie miłością leży w Jego charakterze i naturze.

Victor Frankl, który przeżył piekło pięciu nazistowskich obozów koncentracyjnych (m.in. w Teresinie, Oświęcimiu i w Dachau), przypomina, że sednem ludzkiej egzystencji jest poszukiwanie sensu życia. Święty Augustyn zaś pisze, że człowiek nie znajdzie ostatecznego sensu swojego żywota, dopóki nie odpowie na miłość Boga.

GARY CHAPMAN jest autorem bestsellerów z cyklu Sztuka wyrażania miłości i szefem organizacji doradczej Marriage and Family Life Consultants, Inc. Wygłasza liczne odczyty na całym świecie, prowadzi program nadawany przez ponad sto stacji radiowych.

Dane książki:

Oblicza Bożej miłości
O tym, jak odczuwać i odzwierciedlać Bożą miłość

Autor: Gary Chapman
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2006
Tytuł oryginału The Love Languages of God
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: broszurowa
Waga: 0.184 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 83-7146-245-X

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button