Dla dzieciDla dzieci

Opowieść o Jezusie (Komiks)

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Komiks. Jezus pośród nas.

Trzymasz w swoich rękach opowieść o Jezusie. Dowiesz się z niej, jak wyglądało Jego życie na ziemi.
Przeczytasz o tym, kim On był, czym się zajmował, czego nauczał i dlaczego w ogóle tu się znalazł.

Zobaczysz, dlaczego ludzie tak się do Niego garnęli – a także dlaczego niektórzy zupełnie Go nie lubili. Jezus istniał, długo zanim narodził się tu na tym świecie. Jezus istniał, zanim jeszcze Bóg stworzył ziemię i ludzi. Jezus istniał od zawsze.

Opowieść o Jezusie
Przykładowa strona

Opowieść o Jezusie to także opowieść o ludzkości. To historia wielkiej miłości między Bogiem a ludźmi. To historia o wszystkim, co ich łączy, i o tym, co mają ze sobą wspólnego. Bóg stworzył ludzi, aby byli Mu równi. Chciał okazywać im miłość i przyjaźnić się z nimi. Gdy tworzył świat, uczynił go pięknym i doskonałym, właśnie po to, by ludzie mogli w nim mieszkać, cieszyć się nim i żyć w harmonii ze sobą nawzajem. Co najważniejsze, ludzie mogli nieustannie przebywać w obecności Boga!

Wyniknął jednak pewien problem. Na świat wkradło się zło – za pośrednictwem diabła, upadłego anioła, który zapragnął być dokładnie taki jak Bóg. Zbuntował się i postanowił sam przejąć nad wszystkim kontrolę. Bóg usunął diabła z nieba, razem z tymi aniołami, którzy opowiedzieli się po jego stronie. Od tamtej chwili trwa walka między siłami dobra i zła.
Gdy Bóg stworzył swój ukochany rodzaj ludzki, każdego człowieka obdarzył wolną wolą, tak aby każdy był w stanie wybrać między dobrem a złem. I tak jest do teraz. Jako ludzie mamy możliwość wyboru.

Bóg umieścił ludzi w przepięknym miejscu – w raju! Zapewnił im tam wszystko, czego mogliby pragnąć lub potrzebować. Mieli tylko trzymać się z dala od jednego drzewa w ogrodzie. Wkrótce jednak do ogrodu wślizgnął się wróg – diabeł pod postacią węża. Zaczął rozmawiać z Ewą, a ona
posłuchała wroga i uwierzyła jego kłamstwom! Uczyniła to, czego Bóg zabronił człowiekowi. Zjadła owoc z zakazanego drzewa i nawet przekonała do tego Adama. Oboje więc rozminęli się z Bożym celem.

Ich nieposłuszeństwo zmieniło wszystko! Nagle, po raz pierwszy na świecie, powstała wielka przepaść między Bogiem a człowiekiem. Ta przepaść oddzielająca ludzi od Boga nazywa się grzechem. Między Stwórcą a Jego stworzeniem zaistniała ogromna wyrwa, ponieważ święty Bóg nie może przebywać z grzesznymi ludźmi. Człowiek został zdradzony przez wroga – diabła, któremu zaufał. Od tamtej pory, każdy
człowiek – każdy mężczyzna, każda kobieta, każde dziecko – zostaje postawiony przed wyborem. Czy opowie się za Bogiem, czy za Jego przeciwnikiem?

Boga nie zaskoczyło to, że ludzie rozminęli się z Jego celem. Przygotował na ten wypadek plan ratunku – sposób na pokonanie przepaści między Bogiem a człowiekiem. Bóg oznajmił diabłu: „Wzbudzę nienawiść między tobą a kobietą. Jej potomstwo zawsze będzie ci wrogiem. Ty ukąsisz je w stopę, ale ono zmiażdży ci głowę”. Była to pierwsza obietnica, która odnosiła się do nadejścia Jezusa.

Wydawca: Bible for Nations

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button