Dla małżeństwŻycie chrześcijańskie

Pięć języków miłości – Gary Chapman

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Pięć języków miłościOn przysyła ci kwiaty, a ty chciałabyś porozmawiać.
Ona tuli się do ciebie, a ty myślisz o domowym obiedzie.
Problem nie polega na braku miłości, lecz na nieznajomości języka!

Dlaczego tak niewiele par odkryło tajemnicę utrzymania miłości po ślubie? Dlaczego małżeństwa przychodzą na warsztaty komunikacji, uczą się skutecznych metod poprawy porozumiewania, a potem wracają do domu i kompletnie nie umieją zastosować poznanych koncepcji?

Celem tej książki jest znalezienie odpowiedzi na te pytania. Nie chodzi o to, że wcześniej napisane teksty i artykuły są nieprzydatne. Rzecz w tym, że zapominamy o jednej fundamentalnej prawdzie:
Ludzie mówią różnymi językami miłości. Dorastając, większość z nas przejmuje od rodziców i rodzeństwa schematy, które stają się naszym językiem ojczystym. Później uczymy się jeszcze innych języków, ale na ogół sprawia nam to znacznie więcej trudności. Różnice językowe stanowią integralny element kultury człowieka.

Podobnie jest w sferze miłości. Język miłości twojej żony lub męża może się różnić od twojego nie mniej niż chiński od angielskiego. Choćbyś nie wiadomo jak bardzo starał się kochać po angielsku, jeśli twoja żona rozumie tylko po chińsku, to nigdy nie nauczycie się okazywania sobie miłości. Szczerość to za mało. Chcąc skutecznie wyrażać swoją miłość, musimy nauczyć się podstawowego języka, zrozumiałego dla naszego partnera.

Pięć języków miłościPo trzydziestu latach doradzania w sprawach małżeńskich

wysnułem wniosek, że generalnie istnieje pięć języków miłości, a więc pięć sposobów, w jakie ludzie mówią o swojej miłości i rozumieją czyjąś miłość.

A jeszcze dochodzą do tego liczne dialekty. Ilość metod wyrażania miłości w ramach jednego języka ogranicza tylko ludzka wyobraźnia.

Ważne jednak, żeby mówić podstawowym językiem miłości naszego partnera. Wierzę, że jeśli rozpoznasz podstawowy język miłości swojej żony lub męża i nauczysz się nim władać, znajdziesz klucz do trwałego, pełnego miłości małżeństwa. Miłość po ślubie nie musi wygasnąć, ale żeby podtrzymywać jej ogień, większość z nas powinna przyswoić sobie drugi język miłości.

Książka dostępna jest w wersji drukowanej i audio.

Dane produktu audio:

Autor książki: Gary Chapman
Format audiobooka: CD MP3
Lektor: Tomasz Kućma
ISBN: 978-83-63488-73-4

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button