Piekło istnieje… Naprawdę! – Dawid Pawson

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Piekło istniejeCzy człowiek XXI-go wieku jest jeszcze w stanie wierzyć w piekło? Czy w chrześcijaństwie, które szeroko rozwija się jako nauka o Bożej miłości, jest w ogóle miejsce na coś takiego?

W dzisiejszych czasach wiele osób odrzuca wiarę w Boga, twierdząc, że robią to z pobudek czysto racjonalnych. Czynią to niekiedy wbrew sobie, gdyż obraz Boga czy Bożej rzeczywistości, jaki słyszą z różnych stron, jest często niekompletny i niespójny z tym, co podpowiada im serce. Innym razem słyszą o rzeczach nadnaturalnych, które brzmią niczym opowieść w stylu fantasy, co w efekcie prowadzi do istotnego podważenia wiarygodności Biblii.

Jedyną osobą, która na kartach Biblii wypowiadała się o piekle, jest sam Jezus Chrystus. Jak czytamy w ewangeliach, czynił On to w sposób bardzo wyważony, zdając sobie sprawę z ludzkich ograniczeń. To On przecież wypowiedział słynne zdanie: Jeżeli wam mówię o tym, co ziemskie, a nie wierzycie, to jakżeż uwierzycie temu, co wam powiem o sprawach niebieskich? (Ewangelia Jana 3,12).

Książka ta jest niezwykłym i głębokim wejrzeniem w prawdy biblijne dotyczące tego, co przez lata było często przeinaczane tak, iż w końcu zostało zdewaluowane i zepchnięte do rangi reliktu „średniowiecza”. Piekło, bo o nim jest tu mowa, każdy może sam z łatwością odnaleźć na kartach Biblii. Niniejsza publikacja nie wykracza ani na chwilę poza to, co zostało spisane w Słowie Bożym, a jej głównym celem jest kompletne i spójne przedstawienie prawd biblijnych bez sentymentów i jakichkolwiek kulturowych obciążeń.

Biblia, to jest Słowo Boże, wyraźnie naucza zarówno o niebie, jak i o piekle. Czyni to znacznie bardziej konkretnie, niż wielu się wydaje. W tej książce znajdą Państwo, oprócz kompletnego i spójnego naświetlenia tematu, odpowiedzi na takie pytania jak:

  •  – skoro Bóg tak bardzo kocha ten świat, to dlaczego miałby posyłać ludzi do piekła?
  •  – czy po śmierci człowiek od razu idzie do nieba/piekła?
  •  – czy piekło jest wieczne?
  •  – czy piekło jest miejscem ostatecznego cierpienia?
  •  – co tak naprawdę oznaczają biblijne określenia Szeol, Hades, Gehenna, Abyss, Tartar, które na język polski często tłumaczone są  m.in. jako Piekło? Czy jest to właściwy przekład?
  •  – czy jest „coś” pomiędzy śmiercią fizyczną a Sądem Ostatecznym?
  •  – co oznacza nowotestamentowy zwrot „druga śmierć”?

Dane książki:

Tytuł: Piekło istnieje… Naprawdę!

Autor: David Pawson
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 264
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN: 978-83-7829-169-5

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Zobacz również

Goliat musi upaść

Goliat musi upaść – Louie Giglio

Goliat musi upaść. Czyż lęk, niepokój, brak poczucia bezpieczeństwa, gniew, nałogi, uzależnienia nie paraliżują naszego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *