Różne

Podręczny Słownik Hebrajsko-Polski i Aramejsko-Polski

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podręczny Słownik Hebrajsko-Polski i AramejskoOpis książki: Podręczny słownik hebrajsko-polski i aramejsko-polski Starego Testamentu jest pierwszą kompletną publikacją tego rodzaju w języku polskim. Zawiera wszystkie wyrazy występujące w hebrajskim i aramejskim tekście Biblii. Ze względu na znaczną odmienność języka hebrajskiego od polskiego, oraz formułę niniejszego Słownika, podaje on nie tyle wszystkie możliwe znaczenia, co raczej pole znaczeniowe każdego słowa, ideę, jaką ono wyraża. Dlatego też, przy korzystaniu z tego przekładu trzeba samemu dobrać najwłaściwszy w konkretnym kontekście odpowiednik w języku polskim.

Hasła znajdują się w hebrajskim porządku alfabetycznym. Wyrażenia składające się z dwu lub więcej członów przyporządkowane są tak, jakby stanowiły jedną całość. Niniejszy słownik jest adresowany do tych wszystkich, którzy posiadłszy już podstawową znajomość gramatyki języka hebrajskiego, potrzebują wsparcia leksykograficznego.

Grupa odbiorców:

Bibliści, teolodzy, księża i klerycy, studenci teologii i innych dziedzin pokrewnych. Nauczyciele i katecheci. Biblioteki akademickie, seminaryjne, parafialne. Świeccy członkowie wspólnot religijnych interesujący się Biblią.

Autor: Briks Piotr
Tytuł: Podręczny Słownik Hebrajsko-Polski i Aramejsko-Polski
kategoria: Słowniki

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN: 83-7146-140-2
Kod kreskowy: 9788371461408
Ilość stron: 423
Format: 14×20 cm
okładka: twarda

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button