BiblistykaTeologia

Poradnik homiletyczny

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Poradnik homiletyczny W Biblii niejednokrotnie została wyrażona troska o głosicieli i słuchaczy Słowa Bożego. Kościół w pełni podziela to zatroskanie, bo kto słucha i rozumie, przynosi plon (por. Mt 13,23). Dobrze więc się stało, że głosiciele, zabiegający o zrozumienie Słowa wśród słuchaczy, otrzymują nową pomoc: Poradnik homiletyczny, tom zawierający ponad trzy tysiące zwięzłych opowiadań o działaniu Słowa Bożego w życiu konkretnych ludzi, o przyjmowaniu Ewangelii i pytaniach, które wzbudza ona w sercach słuchaczy, a także o odpowiedziach, których udzielili. Poradnik idzie za starym i życiowo sprawdzonym powiedzeniem: exempla trahunt (przykłady pociągają). Ci, którzy obserwują życie w kontekście Słowa Bożego, mogą dopisywać i przekazywać sami takie przykłady.

Mam odwagę powiedzieć, że Poradnik homiletyczny stanie się znakomitą pomocą w głoszeniu Bożego Słowa. Niezwykle przejrzysty sposób jego zorganizowania czyni z tej książki bardzo praktyczny poradnik pozwalający na szybkie dobranie właściwych przykładów do przygotowywanych homilii. Z tego powodu będzie on stanowił nieocenioną pomoc nie tylko dla głosicieli Słowa, ale i dla katechetów, na których barkach spoczywa również ogromna odpowiedzialność za skuteczne nauczanie.

ks. Jan Chrzanowski
Archidiecezja poznańska

Fragment
Żywe Ewangelie
Co tydzień otrzymuję listy od młodych ludzi, którzy rozpoczynają dorosłe życie, z pytaniem, jaki jest najlepszy komentarz do Biblii. Nie mogę im na to odpowiedzieć, ponieważ jedynym naprawdę wartościowym komentarzem do Biblii jest człowiek, który postępuje zgodnie z jej nauką. Chrześcijanin jest najlepszym komentarzem do Nowego Testamentu. Niestety nakład tego komentarza jest bardzo niski.

Wzrastające przekonanie
Pewien mężczyzna wraz z żoną czytywali wieczorami Biblię. Po kilku dniach lektury mężczyzna przerwał w środku czytanego zdania i powiedział: – Żono, jeśli ta księga mówi prawdę, jesteśmy zgubieni. Głęboko zaniepokojony, kontynuował czytanie. Po tygodniu przerwał ponownie, wołając z radością: – Żono, jeśli tak księga mówi prawdę, możemy być uratowani! Po kilku kolejnych tygodniach lektury oboje nawrócili się i radują się dzisiaj nadzieją życia wiecznego.

Autor: Ted Kyle, Ruth Peters, Richard A. Steele, Jr., Evelyn Stoner, John Todd
Data i miejsce wydania: wydanie II, Warszawa 2016
Oprawa: twarda, szyta, lakierowana
Liczba stron: 704
Waga: 1.020 kg

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-202-9

Tytuł: Poradnik homiletyczny

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button