Życie chrześcijańskie

Poradzisz sobie – Max Lucado

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Poradzisz sobiePoradzisz sobie z wszelkimi trudnościami – finansowymi, w związku, zdrowotnymi.

Boisz się, że nie dasz rady. Boisz się, że depresja nigdy nie minie, krzyki nigdy nie ustaną, ból nigdy nie zniknie. Czy to szare niebo kiedyś się rozpogodzi? Czy ten ciężar opuści kiedyś moje serce?

Tak! Zbawienie jest dla Biblii tym, czym muzyka jazzowa dla Mardi Gras: czymś głośnym, odważnym i wszechobecnym. Pomyśl o starotestamentowej historii Józefa – wrzucony do studni przez swoich braci, sprzedany w niewolę, niesłusznie skazany na więzienie. Jednak Bóg zamienił to, co złe, w ostateczne dobro. Bóg specjalizuje się w zbawianiu utrapionych. Tak było kiedyś i tak jest teraz. Potrzebujesz odrobiny nadziei w tych trudnych czasach? W takim razie przyda ci się to przesłanie:

Poradzisz sobie.
Nie będzie to łatwe.
I nie będzie to szybkie.
Ale Bóg wykorzysta ten koszmar i zamieni go w coś dobrego.
W międzyczasie nie bądź głupi czy naiwny.
I nie rozpaczaj.

Z Bożą pomocą dasz sobie radę.

Dane książki

Autor: Max Lucado
Podtytuł: Pomocna dłoń w trudnych chwilach
Wydawnictwo: Wydawnictwo SZARON

Rekomendacje:

Najnowsza książka Maxa Lucado Poradzisz sobie, dokładnie pokazuje, co to znaczy przechodzić trudne chwile jako osoba wierząca, i daje realistyczne pojęcie o roli Boga w tym procesie. Spójrzmy prawdzie w oczy: życie potrafi dać w kość, a wtedy łatwo zacząć kwestionować wszystko to, w co człowiek wierzył. Max rozprawia się z tym tematem bez żadnych ogródek. Jako ten, który popełnił w życiu sporo błędów i musiał zmierzyć się z wieloma kryzysami, cieszę się, że Max napisał tę książkę.
– Dave Ramsey, bestsellerowy autor według „New York Timesa”, autor książki Dzieci mądre finansowo i znany na całym świecie prezenter radiowy

Max Lucado i jego poczciwy Józef to strzał w dziesiątkę. Spróbuj przeczytać tę książkę i nie poczuć się o sto razy lepiej.
– John Ortberg, starszy pastor w Menlo Park Presbyterian Church i autor Who Is This Man?

Niektórzy chrześcijańscy pastorzy mają tendencje do sprzedawania magicznego eliksiru pod tytułem „uwierz, a odniesiesz sukces”, który w błyskawiczny sposób rozwiązuje wszystkie nasze problemy i sprawia, że życie staje się łatwe i przyjemne. Prawdziwa wiara nie wybawia nas z kłopotów, tylko pomaga nam sobie z nimi poradzić. Max Lucado jest jednym z najbardziej kochanych chrześcijańskich autorów w Ameryce właśnie dlatego, że jego przesłania docierają do ludzi, którzy nie wiodą bajkowego życia. Ta książka jest mocno zakorzeniona zarówno w rzeczywistości, jak i w Piśmie Świętym. Pomoże ci.
– Gubernator Mike Huckabee, prowadzący program Huckabee na kanale Fox News Channel, The Mike Huckabee Show oraz The Huckabee Report w radiu Cumulus; bestsellerowy autor według „New York Timesa”

Max Lucado obwieszcza swoje zwycięstwo, zabierając czytelnika w podróż po ruinach życia Józefa i przez jego transformację w drugą najpotężniejszą osobę swoich czasów. Każdy z nas odnajdzie w historii życia Józefa własne zdeptane marzenia i rozczarowania, ale również każdy z nas nauczy się zawierzać Bogu i Jego niezachwianej prawdzie.
– Janelle Hail, założycielka i dyrektor generalny National Breast Cancer Foundation, Inc.

Ta książka zmieni twoje życie. Nieważne, przez co teraz przechodzisz, Max Lucado pomoże ci odnaleźć nadzieję i siłę, by stać twardo na ziemi, kiedy wszystko dookoła się wali. Max w wyjątkowo potężny sposób przypomina nam, że jesteśmy w rękach Pana.
– Sheila Walsh, autorka Bóg kocha złamanych na duchu i prelegentka organizacji charytatywnej Kobiety Wiary (Women of Faith)

Ludzie, którym nie jest łatwo w życiu, żyjący w bezdusznym świecie, muszą mieć się na czym oprzeć. Myślenie życzeniowe na niewiele się zda – być może pozwoli nam przetrwać gorszy moment, ale nic poza tym. Potrzebujemy czegoś potężnego, prawdziwego, czegoś, na co możemy liczyć. Na szczęście wyznajemy wiarę w Boga, który specjalizuje się w dawaniu nadziei. W Poradzisz sobie Maxowi Lucado udało się uchwycić Głos Pana w całej Jego wspaniałości. Jeśli życie zmieszało cię z błotem, ta książka pomoże ci stanąć na nogi i nie dać się więcej powalić.
– Dr Tim Kimmel,autor Grace-Based Parenting

Każdy z nas był kiedyś rozczarowany tym, jak poukładały się pewne sprawy w naszym życiu. Max Lucado w swoim klasycznym stylu czerpie z biblijnej opowieści o Józefie, by utwierdzić nas w przekonaniu, że poradzimy sobie z wszystkim oraz że Bóg ma wobec nas wszystkich wspaniałe plany.
– Jim Daly, prezes organizacji Focus on the Family

Nie ma co ukrywać – żyjemy w trudnych czasach i chcemy wiedzieć, że nasze problemy, rozczarowania i wyzwania mają głębszy sens, że nie cierpimy na darmo. W niniejszej książce Max Lucado w mistrzowski i wciągający sposób pokazuje nam, że nasze największe udręki i najgorsze błędy mogą okazać się trampoliną, która wystrzeli nas ku naszemu przeznaczeniu. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie poddawaj się. Dasz radę. Nie mogłam oderwać się od tej książki.
– Christine Caine, założycielka The A21 Campaign i bestsellerowa autorka

Jako ktoś, kto dużo w życiu przeszedł i dużo wycierpiał, wiem, że przesłanie zawarte w książce Mxsa Lucado jest nie tylko prawdziwe, ale i niezwykle ważne. Bóg nie chce, żeby ktokolwiek przeżył życie, nie zdając sobie sprawy z tych wszystkich rzeczy. Proszę, daj sobie szansę.
– Eric Metaxas, bestsellerowy autor książki Bonhoeffer: pastor – męczennik – prorok – szpieg: prawy człowiek i chrześcijanin przeciwko Trzeciej Rzeszy

Jak głosi sam tytuł, niniejsza książka jest obowiązkową pozycją dla każdego, kto kiedykolwiek czuł, że życie go przerosło. Max nie tylko dzieli się z czytelnikiem własnymi przeżyciami, ale przytacza również fragmenty Pisma traktujące o bezgranicznej ufności wobec Boga, przypominając nam, że żaden wierzący nie został jeszcze przez Niego opuszczony. Max nie tylko kieruje w naszą stronę słowa otuchy, ale i pokazuje nam, kim tak naprawdę jest Bóg – ratownikiem i zbawcą, który chce dla nas jak najlepiej i ofiarowuje nam życie wieczne.
– Laura Story, zdobywczyni nagrody Grammy, autorka popularnych piosenek Indescribable oraz Blessings

W swojej nowej książce Poradzisz sobie Max Lucado dzieli się bardzo potrzebną praktyczną mądrością z czytelnikami zmuszonymi stawić czoło przeszkodom, które wydają się nie do pokonania. Jeśli potrzebujesz pocieszenia, zachęty lub nadziei, książka, którą trzymasz w rękach, na nowo odkryje przed tobą nieskończoną łaskę Pana i doda ci siły, byś mógł uwierzyć, że dasz sobie ze wszystkim radę.
– Craig Groeschel, starszy pastor w LiveChurch.tv i autor Wierzący NiePraktykujący oraz Boży kierunek

Inni napisali:

Każda książka autorstwa Maxa Lucado stanowi osobne dzieło sztuki, odkrywające przed nami głęboką prawdę, wykorzystując do tego potężną prozę i niezwykłą historię. Poradzisz sobie nie stanowi tu wyjątku. Przytaczając kolejne epizody z życia Józefa, książka ta pozostawia czytelnika z uczuciem absolutnej pewności, że obecność Pana pomoże mu przetrwać najgorsze chwile, a Jego bezgraniczna miłość zaleczy wszelkie rany.
– Wayne Cordeiro, pastor stowarzyszenia New Hope Christian Fellowship

Czasami dostaję ataku paniki w pokoju pełnym bujanych krzeseł, kiedy nie jestem w stanie sprawdzić, co czyha za rogiem. Jednak w Poradzisz sobie Max przypomniał mi, że Bóg zawsze panuje nad sytuacją, a Jego opatrzność nigdy nie zaprowadzi mnie w miejsce, w którym nie byłabym pod Jego ochroną.
– Lisa Harper, znawczyni Biblii, autorka i prelegentka organizacji Kobiety Wiary

Większość z nas zna historię wielobarwnej szaty Józefa, jego snów i zazdrosnych braci. Wiemy, jak Józef znalazł się na dnie studni, a może nawet pamiętamy, jak udało mu się stamtąd wydostać. Jednak wielu z nas nie zwróciło uwagi na to, jak pod wieloma względami historia Józefa odzwierciedla nasze własne doświadczenia. Wszyscy stoimy na krawędzi przepaści, czyż nie? W Poradzisz sobie Max Lucado dzieli się praktycznymi poradami, które są zarówno mądre, jak i przepełnione współczuciem. Max przypomina nam, że Bóg, który uratował Józefa, czuwa też nad nami.
– Mark Batterson, bestsellerowy autor Kręgi modlitwy

Max Lucado nie zawodzi. Jego książki to lektury obowiązkowe! Poradzisz sobie dodaje czytelnikowi otuchy, kieruje go na właściwie tory i ostatecznie napełnia jego serce prawdziwą i tak potrzebną nadzieją. Zdecydowanie polecam.
– Brad Lomenick,
prezes i główny wizjoner ruchu Catalyst;
autor The Catalyst Leader

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button