Dla dzieci

Prawdziwa miłość – Budowanie charakterów

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Prawdziwa miłość Książeczka Prawdziwa miłość to szósta publikacja z serii „Budowanie charakterów”. Jest przeznaczona dla rodziców, dziadków lub wychowawców do wspólnego czytania z dziećmi. Celem serii jest udostępnienie opiekunom dobrego narzędzia, którym mogliby się posługiwać w procesie kształtowania silnych i zdrowych charakterów swoich dzieci. Któż z nas bowiem nie chciałby, aby jego małe obecnie pociechy były za dwadzieścia lat mądrymi, odpowiedzialnymi i pracowitymi ludźmi? A to nie dzieje się przypadkiem. By tak się stało, już dziś trzeba odpowiednio przygotować grunt i starannie pielęgnować wzrost, formując osobowość dziecka.

Książeczka, obok pouczającej historii z życia zwierząt z bambusowego lasu, zawiera przewodnik dla rodziców i wychowawców, w którym znajdą Państwo pytania nawiązujące do tekstu. Pozwolą one wytłumaczyć dziecku, że postawa prawdziwej miłości nie jest uczuciem, ale decyzją, która prowadzi do wyświadczenia dobra wobec kogoś, kto niekoniecznie na to zasługuje. Jeśli nasze dzieci zrozumieją, czym jest POSTAWA BOŻEJ MIŁOŚCI i nauczą się ją naśladować, ich życie, relacje z rówieśnikami czy z rodziną będą lepsze. Zachęcamy rodziców do rozpoczęcia lektury właśnie od tych wskazówek.

Fragment
Historia ta wydarzyła się dawno, dawno temu, daleko w południowych Chinach, gdzie głęboko w bambusowym lesie żyła rodzina Pand Wielkich. Do dziś ta historia jest opowiadana wieczorami przez wszystkie zwierzęta na całym świecie.

Wieczór był deszczowy. Mała Panda siedziała w głębi bambusowego lasu, cichutko popłakując. Nie wiedziała, w którą stronę się udać, aby wrócić do domu. Nie posłuchała się rodziców, odłączyła od rodziny i chodząc własnymi ścieżkami, zgubiła się.— Mamusiu, tatusiu, gdzie jesteście? — cichutko pochlipywała. Pamiętała, że rodzice ostrzegali ją, aby nigdy nie oddalała się za daleko, gdyż jest zbyt mała, by mogła potem sama trafić do domu.

Słońce w końcu zaszło i robiło się coraz chłodniej. Nagle Mała Panda usłyszała niepokojący szelest liści.
— Mamusiu, tatusiu, czy to wy? — wyszeptała z nadzieją, lecz nie było żadnej odpowiedzi. — Jest tam ktoś? — tym razem zapytała z wielką niepewnością w głosie.Wtedy rozległ się przerażający, głośny ryk. Mała Panda podskoczyła przerażona i zaczęła trząść się ze strachu. — Co tu robisz? — usłyszała głos z głębi lasu. Był to Śnieżny Leopard. A powinniście wiedzieć, że leopardy i pandy nie są przyjaciółmi. Wszystkie starsze pandy zawsze ostrzegały Małą Pandę przed żarłocznymi leopardami.

Autor
Justyna Wacławik – młoda pisarka urodzona w Warszawie. Dzięki szczególnej wrażliwości umiejętnie wchodzi w świat wyobraźni dziecięcej. W swych publikacjach przedstawia tradycyjne wartości biblijne i wskazuje, jak pomagać dziecku w nauce dokonywania właściwych wyborów. Obecnie mieszka w Phoenix w Arizonie.

Tytuł: Prawdziwa miłość

Seria: Budowanie charakterów

Autor: Justyna Wacławik
Ilustrator: Jakub Kuźma
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2015
Format: 225 x 225 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 32

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-178-7

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button