Biografie

Na progu piekła – Floyd McClung

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Na progu piekłaKsiążka „Na progu piekła” jest przejmującą opowieścią o ludziach narkotykowego szlaku prowadzącego z Amsterdamu przez Grecję, Turcję, Iran, Afganistan do Indii i Nepalu. Setki tysięcy młodych ludzi z zachodniego świata przemierza ten szlak w poszukiwaniu innego życia, innej prawdy i innych wzorców niż te, w których wyrośli.

Opowieść jest bezpośrednią relacją młodego misjonarza, który wraz z rodziną zdecydował się żyć wśród tych wędrowców, aby móc do nich dotrzeć z Ewangelią. Slumsy Kabulu, koszmarne afgańskie więzienia czy stacja misyjna wciśnięta między dom publiczny a świątynię satanistyczną to miejsca toczącej się akcji.

Ten wstrząsający dokument kryzysu wartości wśród młodzieży Zachodu jest jednocześnie porywającym świadectwem miłości i potęgi Najwyższego. Floyd McClung jr. przedstawia historię Bożego prowadzenia przez życie, historię autentyczną, o przełamywaniu lęku i pokonywaniu własnych barier w imię niesienia pomocy potrzebującym. Niełatwo odczytać Bożą wolę, jeszcze trudniej na nią odpowiedzieć, rezygnując z samego siebie. Jednak obawy okazują się nieuzasadnione, troska Boga o wszystkie aspekty życia misjonarzy nieustannie zaskakuje, a efekty tej współpracy znacznie przewyższają oczekiwania.

Autor: Floyd McClung jr.
Wydanie: drugie
Data i miejsce wydania: Warszawa 2016
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 280
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-205-0

Tytuł: Na progu piekła

Fragment
Gęsty, skłębiony dym z kilkunastu płonących pochodni płynął w szare o zmroku niebo; brzegiem kanału, jedną z wąskich uliczek Amsterdamu sunął wolno posępny kondukt pogrzebowy. Procesja żałobników kroczyła w po-wadze za dużą, czarną trumną niesioną na barkach sześciu smutnych mężczyzn. Na czele pochodu, tuż za trumną, jedna z kobiet niosła małą wiązankę kwiatów. Niektórzy, idąc, cicho płakali.Kondukt wszedł powoli na jeden z łukowatych mostków spinających brzegi kanału. Niosący trumnę zatrzymali się i złożyli ciężar na ziemi. Żałobnicy w milczeniu otoczyli trumnę, a wokół natychmiast zgromadził się tłum gapiów.Co to za pogrzeb – tak późno wieczorem i w samym sercu amsterdamskiej „dzielnicy uciech”?

Dokąd niosą tę trumnę? Dlaczego zatrzymali się na moście? Sutenerzy, prostytutki, handlarze narkotyków, przechodnie i turyści przystawali i patrzyli z wyczekiwaniem.Na wąskich, brukowanych uliczkach po obu stronach mostu szybko powstał korek z samochodów i pieszych
– kondukt zatamował ruch. Dźwięk klaksonów i rozgniewane głosy taksówkarzy wołających o zejście z drogi przy-ciągnęły uwagę prostytutek zajmujących pokoje w pobliskich czteropiętrowych kamieniczkach. Podeszły do okien swoich ciasnych pokoików, zajmowanych prawie wyłącz-nie przez łóżko i patrzyły, co się dzieje na dole.

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button