Powieści

Pseudonim Przypadek – Philippe Daussin

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Pseudonim PrzypadekPo tragicznej śmierci rodziców trzynastoletni Paweł zostaje sam w obcym kraju, we Francji. Ani w domu dziecka, ani w kolejnych rodzinach zastępczych nie przestaje tęsknić za swoim własnym miejscem na świecie. Pewnego dnia ucieka do kraju, gdzie się urodził, do rzeczywistości, którą pamięta z wczesnego dzieciństwa, do Polski. Cały czas nurtuje go jednak pytanie kim właściwie jest skoro we Francji przezywają go Polaczkiem, a w Polsce – żabojadem? I dlaczego tak dziwnie układa mu się życie? Czy wszystko co go spotkało to tylko przypadki?

Opowieść o przeżyciach Pawła jest próbą odpowiedzi na najważniejsze pytania stawiane przez współczesnych nastolatków. Kto z nas nie spotkał w życiu kogoś takiego jak Paweł? Kto z nas nie roztrząsał podobnych problemów?

O autorze:

PHILIPPE DAUSSIN przyszedł na świat w rodzinie patologicznej, miał wiec okazje poznać od podszewki ośrodki dla zaniedbanych i opuszczonych dzieci. Przed nieprzyjaznym otoczeniem mały Philippe uciekał w świat książek. Już od dziecka marzył, żeby zostać pisarzem, jednak brakowało mu wiary we własne siły, pozostawał wiec „pisarzem niepraktykującym”. To Bóg, którego Philippe odkrył już jako człowiek dorosły, dal mu odwagę urzeczywistnienia marzeń. Philippe Daussin wygrał kilka konkursów literackich, w tym konkurs na młodzieżową powieść o tematyce chrześcijańskiej. Od tamtej chwili traktuje swoje pisarskie powołanie jako misje. Chce, aby obok niezliczonych pozycji traktujących o potworach i czarownikach, nastoletni czytelnik znalazł powieści, których bohaterowie, zwyczajni chłopcy i dziewczęta, odkrywają to, co jest w życiu naprawdę ważne.

Philippe Daussin,
s. 226,
oprawa miękka,
format 125×195

Wydawca: Instytut Wydawniczy AGAPE

Tytuł: Pseudonim Przypadek

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button