Dla kobietŻycie chrześcijańskie

Temperatura wrzenia. Jak zrozumieć gniew mężczyzn?

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Temperatura wrzenia. Jak zrozumieć gniew mężczyzn?Autorzy obalają mity narosłe wokół prawdziwej męskości. Uświadamiają nam, jak wielu mężczyzn na co dzień zmaga się z wewnętrznym gniewem, który niespodziewanie daje o sobie znać w postaci wybuchów wściekłości i agresywnych zachowań. Tłumaczą, w jaki sposób i dlaczego męski gniew wpływa na wzajemne relacje, pracę, życie rodzinne i zdrowie. Udzielają cennych rad zwłaszcza kobietom, które często są jedynym ogniwem, łączącym mężczyzn z rzeczywistością. To one mogą pomóc rozpoznać problem i zaoferować odpowiednie wsparcie.

O autorach

Stephen Arterburn – amerykański terapeuta, jest założycielem i przewodniczącym New Life Ministries, największego w USA stowarzyszenia zajmującego się pomocą psychologiczną i duchową. Jest znaną postacią medialną; regularnie występuje w programach Good Morning America, CNN Live, ABC World News; pisuje dla „New York Timesa”. Opublikował ponad 60 książek, z których wiele stało się bestsellerami. W Wydawnictwie W drodze ukazały się: „Mężczyźni i ich sekrety” (2007), „Kamień przebaczenia” (2009).

Dawid Stoop – Psycholog kliniczny; jest autorem blisko 25 książek, założycielem i dyrektorem The Center of Family (Centrum dla rodziny). Wraz ze Stephenem Arterburnem prowadzi codzienny program radiowy New Life Live! Mieszka w Kalifornii.

Dane książki

Autor: Stephen Arterburn,Dawid Stoop
Tytuł oryginalny: Boiling Point. Understanding Men and Anger
Rok wydania:2014
Liczba stron:256
Oprawa:miękka

Fragment ze wstępu

Współczesny mężczyzna znajduje się między młotem a kowadłem.
Gotuje się w nim gniew, a jego relacje z ludźmi, praca, a nawet zdrowie i życie znajdują się z tego powodu w niebezpieczeństwie. Ale nie może on znaleźć spokoju, ponieważ nie może albo nie chce dopuścić swoich uczuć do głosu, opowiedzieć o nich i im zaradzić.

Wiele kobiet zastanawia się, czy mogą pomóc swoim mężom, by poradzili sobie z gniewem i odnaleźli pokój. Nie mówimy o matkowaniu, wywieraniu presji, perswazji czy narzekaniu z powodu gniewu. Przyjęcie takich postaw przypomina gaszenie pożaru benzyną.

Książka ta nie jest także napisana po to, by po prostu pomóc wam żyć ze swoim rozgniewanym mężem przez spuszczenie głowy, zaciśnięcie zębów i akceptowanie sytuacji. Poznacie kilka praktycznych sposobów, pozwalających lepiej go zrozumieć, pomóc mu w uświadamianiu sobie gniewu, wyrażaniu go w pozytywny, zdrowy sposób i radzeniu sobie z niepokojącymi go uczuciami.

W drugiej części omówionych zostanie kilka kluczowych wskazówek, które można zastosować, by pomóc mężowi w odnalezieniu pokoju przez świadomość gniewu, wyrażanie go i opanowywanie.

Spis treści

Wstęp . . .. . . . . . . . . . . . . . 5

Część I
Dlaczego mężczyźni wpadają w gniew i jak się wtedy zachowują

1. Dzień, w którym zepsuła się kosiarka . . . . . . . . . . . . . . 13
2. Dorastanie bez ojca . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 23
3. Spełnić wymagania mitu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 41
4. Obnażyć korzenie mitycznej męskości . . . . . .. . . . . . . . . 63
5. Gniew, który przekroczył granice . . . . . . . . . . . . . . . . . . 81
6. Kiedy kipiący gniew wydostaje się na powierzchnię . . . . . . . . . . 101
7. Mężczyźni, seks i gniew . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . 123

Część II
Ukoić męski gniew i odnaleźć pokój

8. Stać się najlepszym kibicem swojego mężczyzny . . . . . . . . . . . . 141
9. Odpowiadając na męskie pytania . . . . . . . . . . . . . . . . . . 157
10. Rozmawiać o tym ze sobą . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 181
11. Uczyć się relacji . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 199
12. Poradzić sobie ze stratą . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 219
13. Żyć z mężczyzną w pełni pokoju. . . . . . . . . . . . . . . . . . . 237
14. Kiedy mężczyźni się nie zmieniają . . . . . . . . . . . . . . . 245

Jeszcze jeden fragment z książki (ze wstępu)

Od czasu pierwszego wydania naszej książki mieliśmy szczęście doświadczyć, jak wiele osób, które zapoznały się z jej treścią, wyzdrowiało, a następnie dało nam o tym znać. Czasem proces dochodzenia do zdrowia przebiegał w wyjątkowy sposób. Ostatnio w Australii po wykładzie podszedł do mnie mężczyzna. Opowiedział mi o tym, że książka przyniosła uzdrowienie w małżeństwie, któremu towarzyszył podczas terapii w ubiegłym roku. Para ta szukała pomocy z powodu gniewu mężczyzny. Terapeuta dał naszą książkę żonie, aby lepiej zrozumiała, co przeżywa jej mąż.

Po jej przeczytaniu kobieta znów się z nim spotkała i podziękowała za t o, że w ten sposób lepiej zrozumiała problem swojego męża. Stwierdziła, że to ona jest źródłem dziewięćdziesięciu procent kłopotów w ich związku. Opowiedziała o tym, jak była wychowywana przez agresywnego ojca przepełnionego gniewem, który kontrolował ją i manipulował za pomocą wybuchów wściekłości.

Cały jad, który w sobie nosiła wobec chorego ojca, przeniosła na męża. On z kolei napełnił się gniewem do tego stopnia, że ona była gotowa zmienić całkowicie samą siebie, aby umożliwić jego uzdrowienie. Taka przenikliwość i determinacja są niestety rzadkie.

Częściej spotykamy małżeństwa, w których partnerzy walczą o swoje terytorium i żadna ze stron nie chce oddać ani piędzi, by wprowadzić harmonię we wzajemną relację.

Historia, którą usłyszałem od tego australijskiego terapeuty, była jednym z wielu darów przemiany, o jakich nam opowiedziano w ciągu ostatnich kilku lat.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button