Dla mężczyznŻycie chrześcijańskie

Traktuj ją jak cenny skarb – Mark Gungor

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Traktuj ją jak cenny skarbJeśli jesteś typowym przedstawicielem płci męskiej, to z pewnością troszczysz się o swój samochód, regularnie sprawdzając jego stan, aby mógł służyć ci jak najdłużej. Prawdopodobnie jesteś również mistrzem w oglądaniu telewizji, czemu potrafisz poświęcić całą swoją uwagę. Jednak dość rzadko jesteś w podobny sposób skupiony na kobiecie, którą wybrałeś sobie na całe życie. Założę się, że jako typowy facet z pewnością uważasz się za całkiem dobrego męża. Może nie jesteś doskonały, ale niewątpliwie kochasz swoją żonę i jesteś jej oddany. Dlaczego więc czasem masz wrażenie, że nie udaje ci się jej uszczęśliwić?

Ironiczna odpowiedź na to pytanie brzmi: bo jesteś jej mężem! Gdybyś zamierzał pozostać kawalerem na resztę dni, moje rady dotyczące szczęśliwego życia byłyby kompletnie inne. Poradziłbym ci, żebyś opuścił szyby w aucie i puszczał bąka za bąkiem, pił należycie schłodzone piwo, oglądając mecze w telewizji od rana do wieczora, i nie przejmował się włosami w nosie, które już dotykają brody. Pozwoliłbym ci nigdy więcej nie oglądać komedii romantycznych i zachęcił, żebyś wyrzucił kosz na pranie i porozrzucał brudne ubrania po całym domu, niczym confetti. Ale jeśli czytasz tę książkę (bo zapewne zmusiła cię do tego żona), to założę się o ostatnie pieniądze, że albo nie jesteś już kawalerem, albo wkrótce przestaniesz nim być. Jeśli tak, jesteś połową całości i musisz teraz myśleć o kimś jeszcze poza sobą. O kimś, kto ma swoje własne pomysły, potrzeby i gust filmowy bardzo różniący się od twojego.

Być może już nie pamiętasz, ale kiedy stałeś przed ołtarzem, powiedziałeś coś w stylu:

„Obiecuję, że będę cię kochał i szanował w chorobie i zdrowiu, w bogactwie i biedzie, na dobre i złe, dopóki śmierć nas nie rozłączy”. Okazuje się, że „dopóki śmierć nas nie rozłączy” może trwać bardzo długo, a być kochającym i szanującym żonę mężem każdego dnia od rana do wieczora to nie bułka z masłem. Tak naprawdę w większości przypadków jest to prawie niemożliwe. Nie wspomnę już o tym, że mieszkanie z inną osobą (co zazwyczaj oznacza wspólne łóżko i łazienkę) dało popalić niejednemu twardzielowi.

Na szczęście większość problemów małżeńskich można bardzo łatwo rozwiązać, o czym mówi ta książeczka. Prostym sposobem na to, by twoja żona poczuła się szczęśliwa, jest traktowanie jej w taki sposób, jak traktujesz swoje auto, telewizor, pudło z narzędziami czy ukochaną czapkę z daszkiem. Ten poradnik z pewnością spodoba ci się, gdyż nie będzie namawiał cię do żadnych zmian czy ekstra wysiłku. Wystarczy, byś przestał traktować swoją żonę jak stary, wysłużony fotel, a bardziej jak to, co kochasz i otaczasz szczególną pieczołowitością. Jeśli potraktujesz swą żonę jak cenny skarb, to i ona chętnie odwzajemni się tobie całym swoim bogactwem. To naprawdę jest bardzo proste.

Dane książki:

Traktuj ją jak cenny skarb
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

 

Wkrótce w sprzedaży!

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button