Życie chrześcijańskie

Twoje pieniądze się liczą

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Twoje pieniądze się licząKsiążka objaśnia co Pismo Św. mówi na temat: zarabiania, oszczędzania, wychodzenia z długów, pracy, wydawania, dawania i inwestowania. Przeznaczona jest dla wszystkich osób, które zarządzają finansami osobistymi lub zawodowymi.

Wielu ludzi doświadcza we współczesnym świecie trudności z powodu długów, frustrującej pracy, ciągłego stresu i braku wystarczającej ilości pieniędzy. Nadmierny konsumpcjonizm wpędza ludzi w kłopoty finansowe i ograbia z pokoju ducha.

Książka Twoje pieniądze się liczą w przystępny sposób przedstawia to, co Pismo Święte mówi na temat zarządzania finansami. Odkryjemy w niej, inną wizję zarządzania naszym życiem finansowym, niż ta „jedyna”, która tak mocno jest lansowana w naszej współczesnej kulturze.

Koncepcja opisana w tej książce oparta jest na sposobie myślenia Boga a nie jedynie człowieka. Mamy tutaj możliwość poznania lub przypomnienia sobie ponadczasowych zasad, które Bóg nam pozostawił w Swoim Słowie dla naszego pożytku i Jego Chwały.

Jeśli Słowo Boga zapisane w Biblii jest dla nas prawdziwym autorytetem to ta książka jest bardzo pożyteczna do przeczytania.

Inni o książce:

Zasady zawarte w książce „Twoje pieniądze się liczą są naprawdę skuteczne, pomagają przemienić życie, bo wynikają bezpośrednio ze Słowa Bożego. Żałuję, że nie przeczytałem tej książki 15 lat temu. Nie popełnij tego samego błędu.
/Joe Gibbs – odnoszący sukcesy trener drużyny futbolu amerykańskiego Washington Redskins/

Warto zwrócić uwagę na to, co Howard Dayton ma do powiedzenia. Bóg używał go do wpływania na moje życie przez ostatnie 20 lat. Książka jest praktyczna i motywująca.
/Ron Blue – Prezes Kingdom Advisors/

Howard Dayton razem z Larry Burketem założyli Crown Financial Ministries. W Polsce inicjatywa ta nosi nazwę Edukacja Finansowa Crown. Jej celem jest zapewnienie ludziom z całego świata możliwości poznania, zastosowania i nauczania zasad finansowych zawartych w Bożym Słowie.

Autor ukończył studia na Uniwersytecie Cornell. On i jego żona Beverly mieszkają w stanie Georgia. Mają dwójkę dorosłych już dzieci, które również są zaangażowane w działalność chrześcijańską.

Rozdziały książki:

PROBLEM
ROZWIĄZANIE
BOŻY UDZIAŁ – Fundament
NASZ UDZIAŁ – Dobry i wierny
DŁUG –Postępuj roztropnie
WYJŚCIE Z DŁUGÓW – Dzień „W”
RADA – Potrójnie spleciony sznur
UCZCIWOŚĆ – Absolutna
DAWANIE – Jaka jest twoja postawa?
PRACA – Kto jest twoim prawdziwym szefem?
INWESTOWANIE – Oszczędzaj regularnie
JEDYNA PEWNA INWESTYCJA
DZIECI – ABC pieniądza
BUDŻET – Trzymaj się realiów
STANDARD ŻYCIA – Jak zatem mamy żyć?
PERSPEKTYWA – Co jest naprawdę ważne?
PODSUMOWANIE – Przejrzyjmy to jeszcze raz

Tytuł: Twoje pieniądze się liczą

Format A5
Okładka miękka
Stron 189
Autor: Howard Dayton
Tłumaczenie: Radosław i Małgorzata Gasza
Wydane w 2008 przez Edukację Finansową Crown

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button