ApologetykaTeologia

W poszukiwaniu odpowiedzi – Kod Leonarda da Vinci

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

W poszukiwaniu odpowiedzi - Kod Leonarda da VinciW związku z premierą filmu Josh McDowell, ceniony w USA i znany w Polsce apologeta, mówca i pisarz chrześcijański, napisał niewielką książkę – powieść W poszukiwaniu odpowiedzi: Kod Leonarda da Vinci (okładka obok), która w błyskotliwy sposób odnosi się do specyficznej mieszanki prawdy, fałszu i fikcji literackiej zawartej w książce Dana Browna.

Jesteśmy przekonani, że książka Josha McDowella trafi w potrzeby tysięcy czytelników i widzów Kodu… oczekujących szczerych odpowiedzi na pytanie, jak rzeczywiście wyglądały początki chrześcijaństwa. Spot reklamowy filmu używa sformułowania „szukaj prawdy”. Tę prawdę można znaleźć w książce Josha!

Gdzie kończą się fakty, a rozpoczyna fikcja?

Błyskotliwa mieszanka faktów i fikcji w pasjonującej opowieści „Kod Leonarda da Vinci” budzi poważne pytania o początki chrześcijaństwa i prawdy, które ono głosi. Wiele osób po przeczytaniu książki albo obejrzeniu filmu jest zaszokowanych tym, czego się dowiedzieli i zastanawia się, co jest prawdą, a co nie.

– Czy Maria Magdalena naprawdę była żoną Jezusa Chrystusa i matką jego dziecka?
– Czy Kościół zataił prawdę i sfabrykował roszczenie Jezusa do boskości?
– Czy Biblia, jaka mamy teraz, jest naprawdę ścisła i autencztyna?
– Czy Jezus naprawdę powstał z martwych?

Tymi i innymi pytaniami postawionymi w książce Dana browna zajmuje sie w tej pracy znany autor Josh McDowell. Czerpiąc z mnóstwa źródeł historycznych, McDowell umiejętnie oddziela fakty od fałszu i przedstawia bezsporne prawdy, na których czytelnicy mogą polegać.

Josh McDowell, autor i mówca, przemawiał do milionów ludzi na uniwersytetach i college’ach całego świata. Wiele parafii i wspólnot kościelnych korzystało z jego wykładów. Jest autorem lub współautorem ponad stu książek, które przetłumaczono na kilkadziesiąt języków. Również w Polsce wydano kilkanaście jego książek. Do najbardziej popularnych należą: „Przewodnik apologetyczy” oraz „Więcej niz cieśla”.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button