Dla małżeństwŻycie chrześcijańskie

Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa – Mark Gungor

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa - Mark GungorPomimo tytułu, książka „Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa” nie jest rozprawą na temat korzyści płynących ze śmiechu ani też zbiorem śmiesznych opowiadań na temat małżonków. Nawiązuje ona do mojego seminarium zatytułowanego Przez śmiech do lepszego małżeństwa, którego celem jest zainspirowanie i odmienienie życia małżeńskiego tych, którzy w nim uczestniczą. Tytuł mówi o śmiechu, ponieważ używam w nim wiele zabawnych anegdot i porównań. Moje wykłady na żywo przypominają raczej występ komika niż sesję z psychologiem rodzinnym, a mimo to dziesiątki tysięcy ludzi zaświadcza, że usłyszane treści zainspirowały do pozytywnej zmiany, a nawet ocaliły ich małżeństwo. Zatem, choć czytając tę książkę, uśmiechniesz się czy nawet wybuchniesz śmiechem, moim celem jest dostarczenie ci przydatnych informacji, dzięki którym będziesz mógł odnieść sukces w relacji małżeńskiej.

Ludzie mają mnóstwo dziwnych poglądów na temat miłości i małżeństwa. Niektórzy uważają, że jeśli coś ma się udać, to się uda. Inni są zdania, że w poszukiwaniu szczęścia trzeba zdać się na instynkt. Jednak tym, co czyni małżeństwo wspaniałym, jest praca nad związkiem. Musimy jednak wiedzieć, jak pracować, potrzebujemy odpowiednich umiejętności. Same dobre chęci nie wystarczą. Te umiejętności można w sobie wykształcić, bazując na odpowiedniej wiedzy.

Dobra wiadomość jest taka, że typowe problemy małżeńskie można rozwiązać dość łatwo, o ile małżonkowie są gotowi przyjrzeć się swojemu małżeństwu i chcą poświęcić czas na zrozumienie siebie nawzajem. To jest powód, dla którego napisałem tę książkę. Jeśli więc chcemy rozwiązać istotne problemy w swoim związku, musimy być gotowi zacząć myśleć inaczej, a ja ci w tym pomogę. Jedne pomysły podekscytują cię, inne – najzwyczajniej wkurzą. Jednak nie odrzucaj tego od razu. Przeczytaj. Pomyśl. Zastanów się. Miej odwagę przenieść swoje małżeństwo na następny, lepszy poziom.

Mark Gungor

Inni napisał:

„Mark Gungor mówi o słabościach współczesnych małżeństw bezpośrednio i z dużą dawką humoru, jednocześnie wskazując praktyczne sposoby na poprawę relacji małżeńskiej”.
Ken Davis
autor, komik, gospodarz programu radiowego „Lighten up and live!”

„Co może być lepsze niż wypracowywanie lepszych relacji w mał-żeństwie przez śmiech? Mark Gungor ma do tego dar. Jego pełne entuzjazmu przesłanie demaskuje kłamstwa, które wgryzły się w naszą kulturę i przywraca wiarę w to, że każdy może cieszyć się szczęśliwym, zmysłowym i satysfakcjonującym małżeństwem. Gungor jest naszym dobrem narodowym. Ta książka jest dowodem na to, że na papierze jest tak samo inspirujący i bezpośredni jak na żywo podczas swoich seminariów”.
Diane Sollee
założycielka i prezeska organizacji Smart Marriages

„Uwielbiam książki, które mówią o sprawach poważnych z humorem i dystansem. Mark Gungor ma kompetencje i wy-starczająco duże doświadczenie, by wypowiadać się na temat małżeństwa z pozycji eksperta. Jego życiowe spojrzenie na dam-sko-męskie sprawy oraz lekki styl sprawiają, że łatwiej jest zmie-rzyć się z prawdą w temacie, w którym wielu małżonkom nie jest do śmiechu. Ta książka pomoże wam lepiej się zrozumieć, opanować reguły uczciwej walki oraz podkręcić atmosferę w waszej sypialni”.
Dr Tim Kimmel
prezes Family Matters, autor książki „Bohaterowie wyrastają w domu”

„To coś więcej niż książka, to głębokie przeżycie. Poczuliśmy się zrozumiani, wzmocnieni i dobrze poinformowani. Na pewno i ty skorzystasz!”.
Matt i Laurie Crouch
Trinity Broadcasting Network

„Książki o małżeństwie? Przeczytałem chyba już wszystkie. Ta jest najlepsza – konkretne rady bez owijania w bawełnę, a do tego można się pośmiać. To pierwsza książka o tematyce małżeńskiej, która oddaje sprawiedliwość mężczyznom i ma wyzwalający wpływ na kobiety”.
David Murrow
autor książki „Mężczyźni nienawidzą chodzić do kości”

Autor: Mark Gungor
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2016
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 296
Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO

Tytuł: Więcej śmiechu dla dobra małżeństwa

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button