Życie chrześcijańskie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, zanim zostaniecie rodzicami

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, zanim zostaniecie rodzicamiGary Chapman pomógł milionom ludzi przygotować się do małżeństwa. Teraz pozwól mu, by przygotował Cię na nadejście dzieci.

Gary dzieli się zagadnieniami, których nie był świadomy, zanim stał się ojcem. Na przykład: dzieci mają wpływ na nasz czas, pieniądze i małżeństwo. A to dopiero początek.

Z typową dla siebie serdecznością proponuje praktyczne porady w takich dziedzinach jak nauka siadania na nocniku, przepraszanie własnego dziecka i dbanie o silne małżeństwo… przy jednoczesnym cieszeniu się wszystkim, co wnoszą do życia dzieci.

Naszym pragnieniem jest dzielenie się własnymi doświadczeniami oraz tym wszystkim, czego nauczyliśmy się przez wiele lat udzielania porad setkom rodziców. Zachęcamy Cię, abyś przeczytał niniejszą książkę przed urodzeniem się dziecka, a potem wracał do poszczególnych rozdziałów w chwilach radości i wyzwań wychowywania dzieci.

Gary Chapman

jest doradcą i autorem serii bestselerów pt. Pięć języków miłości oraz dyrektorem Marriage and Family Live Consultants, Inc.

Podróżuje po świecie prowadząc seminaria i emitując swoje programy radiowe z ponad 400 stacji.

Dane książki:

Tytuł: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, zanim zostaniecie rodzicami
autor: Gary Chapman
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Przedmowa

Kilka lat temu napisałem książkę zatytułowaną Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, zanim się pobierzecie. Reakcja na nią bardzo
mnie zachęciła. Wielu doradców i pastorów wykorzystuje ją na kursach przedmałżeńskich. Wielu rodziców i dziadków oferuje ją jako prezent. Uważam, że gdybyśmy lepiej przygotowali się do małżeństwa, bylibyśmy skuteczniejsi w tworzeniu zdrowych związków.

Wierzę, że dotyczy to również wychowywania dzieci. Im lepiej jesteśmy przygotowani, tym większa szansa, że będziemy lepszymi rodzicami. W dniu, w którym napisałem tę książkę, wiedziałem, że pewnego razu stworzę jej dalszy ciąg: Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, zanim zostaniecie rodzicami. Jak zmagaliśmy się wraz z Karolyn na początku naszego związku, tak też mieliśmy kłopoty z wychowywaniem dzieci. Nikt nie powiedział nam, czego mamy się spodziewać ani jak postępować. Na szczęście robiliśmy wszystko, co się dało, a dwoje naszych dzieci osiągnęło wiek dorosły, założyło zdrowe rodziny i sprawiło nam dwoje wnucząt.

Gdy nadszedł czas, by napisać książkę, którą trzymasz w ręku, wiedziałem, że potrzebuję współautora, który ma małe dzieci i świeże rodzicielskie doświadczenia. Gdy dr Shannon Warden wyraziła zainteresowanie, byłem zachwycony. Kilka lat wcześniej pracowała w naszej poradni. Potem podjęła studia podyplomowe, uzyskała doktorat i przez kilka lat wykładała poradnictwo na Wake Forest University.

Shannon wyszła za mąż za Stephena i ma troje dzieci: Avery’ego, Carsona i Presley, których poznasz na stronach niniejszej książki. Nauczyła się, jak zachowywać równowagę między małżeństwem, dziećmi, pracą i obowiązkami kościelnymi. Nie wypowiada się z pozycji akademickiej katedry, lecz z poligonu realnego życia. We wstępie zapoznasz się z jej drogą do macierzyństwa. Doświadczyła bowiem wzlotów i upadków związanych z ciążą i wychowywaniem dzieci.

Jestem wdzięczny dr Warden, że zechciała się do mnie przyłączyć w pisaniu, jak sądzę, bardzo potrzebnej książki. Naszym pragnieniem jest podzielić się własnymi doświadczeniami i tym wszystkim, czego nauczyliśmy się w trakcie wieloletniego udzielania porad setkom rodziców. Zachęcamy cię do czytania niniejszej książki, zanim pojawi się dziecko, a potem sięgania po nią, gdy będziesz doświadczać radości i smutków jego wychowywania.

DR GARY CHAPMAN

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button