Życie chrześcijańskie

Wyświadcz sobie przysługę… przebacz – Joyce Meyer

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Wyświadcz sobie przysługę… przebacz - Joyce MeyerZachowując w sobie urazy, zatruwamy dusze kumulowaną złością i goryczą. Nauczyłam się, że kiedy wybaczam temu, kto mnie zranił, w rzeczywistości wyświadczam przysługę samej sobie. Ta świadomość ułatwia mi podejmowanie decyzji o wybaczaniu całkowitym i bez namysłu. Niestety, nie mogę stwierdzić, że posiadłam tę wiedzę dawno temu i nie zmarnowałam cennego czasu, tłumiąc w sercu złość i żal. To, czym pragnę podzielić się w tej książce – Wyświadcz sobie przysługę… przebacz, zajęło mi nie lata, ale dekady.

Cóż, życie nie jest usłane różami i nie gwarantuje nam szczęścia. Pewnie nieraz zostaniesz zraniony. Doświadczenie uczy, że życie jest pełne krzywd, jednak możemy uwolnić się od bólu, odsuwając urazy w niepamięć i ufając, że Bóg będzie adwokatem, wnoszącym w nasze życie sprawiedliwość.

Korzenie nieprzebaczenia są bardzo niebezpieczne. Wrastają głęboko w serca i oplatają dusze. Działają podstępem, gdyż przekonują nas, że dopóki osoba, która nas skrzywdziła, nie poniesie kary, nie będziemy mogli zaznać szczęścia i pokoju. Oczekujemy zapłaty za cierpienie i ból, ale tylko Bóg może wynagrodzić nam zło. Dzieje się tak, gdy pokładamy w Nim ufność i zgodnie z Jego wolą przebaczamy nieprzyjaciołom.

Jestem pewna, że wielu czytelników sięgnie po Wyświadcz sobie przysługę… przebacz z sercem wypełnionym złością i poczuciem krzywdy. Może ktoś głęboko cię zranił albo po prostu rozczarowała cię egzystencja. Modlę się, by Bóg otworzył twoje serce, abyś umiał dostrzec, że życie może być piękne i wolne od wszelkiej goryczy, urazy i nieprzebaczenia.

Wierzę, że choć każdego dnia czy tygodnia doświadczasz niesprawiedliwości, która rodzi naturalną złość, poznanie Bożej woli da ci odwagę, by wznieść się ponad emocje i zacząć cieszyć błogosławieństwami, jakie pragnie ofiarować ci Pan. Uwierz, że nieprzebaczenie rani przede wszystkim ciebie. Jest jak trucizna, którą połykasz z nadzieją, że zginie twój nieprzyjaciel. Bóg nigdy nie prosi o to, co mogłoby nam zaszkodzić. Dlatego pragnę, byś Mu zaufał i nauczył się, jak bezinteresownie przebaczać.

Modlę się, byś dzięki tej książce zrozumiał, że – jeśli nauczysz się przeżywać gniew w zdrowy sposób i wybaczać – przysługa przebaczenia, wyświadczona drugiej osobie, okaże się w istocie wielkim darem dla ciebie.

ze wstępu Joyce Meyer

Dane:
Język wydania: j. polski
Autor: Joyce Meyer
Rodzaj okładki: Miękka
Format: 135x205mm
Ilość stron: 192
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7978-032-7
Wydawca: Instytut Wydawniczy Compassion

Tytuł: Wyświadcz sobie przysługę… przebacz

O autorce

Joyce Meyer naucza Słowa Bożego od 1976 roku, a od 1980 roku prowadzi pełnoetatową służbę. Jako pastor pomocniczy kościoła Life Christian Centre w St. Louis Missouri koordynuje i prowadzi służbę nauczania podczas tygodniowych spotkań zwanych Life in the Word (Życie w Słowie). Po pięciu latach tej działalności Bóg poprowadził ją do założenia własnej służby o nazwie Life in the Word Inc.
Programy telewizyjne i radiowe służby Life in the Word można oglądać i słuchać w Stanach Zjednoczonych i Europie. Kasety z jej nauczaniem cieszą się popularnością na całym świecie. Joyce wiele podróżuje, prowadząc liczne konferencje organizowane przez Life in the Word.

Od 33 lat Joyce jest żoną Dave’a, kierownika administracyjnego Life in the Word. Mają czwórkę dzieci, które wraz ze swoimi małżonkami są również zaangażowane w służbę prowadzoną prze Joyce i Dave’a. Państwo Meyer mieszkają w St. Louis, w Missouri.

Joyce wierzy, że jej służbą jest powoływanie wyznawców Bożego Słowa. Mówi: „Jezus umarł, aby uwolnić więźniów, a zbyt wielu chrześcijan nie doświadcza zwycięstwa w swym codziennym życiu”. Będąc wiele lat temu w podobnej sytuacji, znalazła wolność i zwycięstwo w Bożym Słowie i pragnie przekazywać tę wolność innym oraz zamieniać ciemność w światło. Autorka wierzy, że każda osoba, która żyje w zwycięstwie, prowadzi do niego innych. Jej życie jest prawdziwym świadectwem, a jej nauczanie jest praktyczne i dotyczy codziennych spraw.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button