Wieczory z Bogiem – Aiden W. Tozer

Wieczory z Bogiem - Aiden W. TozerA.W. Tozer był i ciągle pozostaje „pochodnią świecącą w ciemnym miejscu”. Dla serc, które serio pragną poznać Świętego, poselstwo A.W. Tozera jest jaśniejącą gwiazdą na ciemnym firmamencie, pełnym nadziei światłem w zaplątanym tunelu życia, inspiracją prowokującą do poddania się władzy Pana Jezusa Chrystusa, aby zostać przemienionym na Jego obraz i podobieństwo zgodnie z odwiecznym postanowieniem Boga, zrealizowanym przez Jezusa Chrystusa i udostępnionym przez Ducha Świętego. Ażeby to najświętsze pragnienie człowieka mogło się ziścić, dusza potrzebuje się zatrzymać w swoim pośpiechu i pędzie życia, aby móc usłyszeć, pojąć i przyswoić sobie żywe świadectwo docierające z wielkiego obłoku świadków, do których należał A.W. Tozer.

Zaskakujący trafnością i dosadnością swoich obserwacji dotyczących powszechnej powierzchowności chrześcijaństwa, pozostaje stale świeżym i gorącym wyzwaniem dla prawdziwie szukających osobistej społeczności z Bogiem i pragnących czegoś więcej niż tylko miernoty religijnej.
– Waldemar Lisieski, ewangelikalny pastor, kaznodzieja, tłumacz i redaktor

A.W. Tozer (1897–1963), amerykański pastor ewangelikalny, kaznodzieja i autor wielu inspirujących książek. W swych tekstach skłania Czytelnika do głębokiego namysłu nad życiem w obecności Tego, który stwarza, zbawia i panuje. Autor książki „Poranki z Bogiem”. Jego znajomość Pisma Świętego, teologii i duchowości chrześcijańskiej może pomóc w zmianie postępowania i przyczynić się do uwielbiania Boga już na progu każdego dnia.

Oprawa: twarda
Stron: 384
Wydawca: Wydawnictwo CLC

Przykład

2 STYCZNIA
W Jezusie jest cała pełnia boskości

Wy natomiast dzięki Niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas uosobieniem mądrości Bożej, sprawiedliwością i uświęceniem, a także odkupieniem. (1 Kor 1:30)

Radzę ci, byś nie słuchał ludzi spędzających swój czas, poniżając osobę Chrystusa.

Radzę Ci spojrzeć poza nieczytelne nowoczesne określenia używane przez tych, którzy sami nie są pewni, kim w rzeczywistości był Jezus Chrystus.

Nie można ufać człowiekowi potrafiącemu jedynie powiedzieć: „Wierzę, że Bóg objawił się przez Jezusa Chrystusa”. Sprawdź, w co rzeczywiście wierzy odnośnie osoby wcielonego Syna Bożego!

Nie wolno ufać człowiekowi, który będzie tylko mówić, że Chrystus odzwierciedlał Boga bardziej, niż to inni ludzie czynią. Nie należy też ufać nauczającym, że Jezus Chrystus był największym geniuszem religijnym, zdolnym przejmować więcej od Boga i bardziej Go odzwierciedlać niż jakikolwiek inny człowiek.

Wszystkie te podejścia to zniewagi osoby Jezusa Chrystusa. On był, jest i nigdy nie może przestać być Bogiem, a gdy Go znajdujemy i poznajemy, wracamy ponownie do odwiecznego źródła.

W Chrystusie mieszka cała pełnia boskości! To wielki cud niemożliwy do opisania, że przez jeden krótki rozstrzygający oraz stanowczy akt wiary i modlitwy nasze dusze powracają do odwiecznego źródła naszego istnienia i znów zaczynamy od nowa! To w samym Jezusie Chrystusie znajdujemy nasze źródło, naszą satysfakcję.

Myślę, że właśnie to dostrzegł w cudzie nowego narodzenia John Newton, co kazało mu śpiewać:
„Spocznij me serce skołatane
W tym błogim źródle odpocznienia!”

Zobacz również

Listy do nieznajomej

Listy do nieznajomej – C.S. Lewis

Książka stanowi zbiór listów do kobiety, której autor nigdy nie spodziewał się poznać osobiście. Chociaż …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *