Wolność od skupienia na sobie

Wolność od skupienia na sobie„Jakie są oznaki ponadnaturalnie przemienionego serca?” To jedno z pytań, jakie Paweł zadaje pisząc do kościoła w Koryncie. Nie poszukuje jakiegoś powierzchownego, zewnętrznego majstersztyku, ale raczej głęboko zakorzenionej, przemieniającej życie zmiany, jaka zachodzi wewnątrz. W czasach, kiedy zadowalanie ludzi, nadmuchiwanie własnego ego i budowanie „CV” postrzegane jest jako metoda na to, aby „sobie radzić”, apostoł Paweł wzywa nas do odnalezienia prawdziwego odpocznienia w błogosławionej wolności od skupienia na sobie.

W tej krótkiej i dynamicznej książce autor bestsellerów Timothy Keller pokazuje, że pokora zgodna z ewangelią oznacza, iż możemy przestać wiązać każde doświadczenie, każdą rozmowę z samymi sobą, a przez to być wolnymi od samo-potępienia. Osoba prawdziwie pokorna, według ewangelii, nie jest jednostką nienawidzącą samej siebie czy kochającą samą siebie, ale wolną od skupienia na sobie.

Ta wolność może być twoja…

Tytuł: Wolność od skupienia na sobie

Podtytuł: Droga do prawdziwej chrześcijańskiej radości

Wydawnictwo: Wydawnictwo SZARON
Autor: Timothy Keller
Liczba stron: 55
Okładka: miękka
Rok wydania: 2014
Format: 11×18 cm
ISBN: 9788363271312

Książkę rekomenduje Radio Chrześcijanin.

Zobacz również

Który człowiek bogaty może być zbawiony?

Który człowiek bogaty może być zbawiony? – Klemens Aleksandryjski

Pismo „Który człowiek bogaty może być zbawiony?” powstało około 200 roku w Aleksandrii i jest …

2 komentarze

  1. Choć książka mała to już treść robi wrażenie. Zrozumienie pokory po jej przeczytaniu na pewno się poszerzy. Tylko kto jeszcze interesuję się pokorą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *