Apologetyka

Bóg istnieje. Dlaczego najsłynniejszy ateista zmienił światopogląd

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Bóg istniejeAntony Flew całe dorosłe życie poświęcił na dowodzenie, że Bóg nie istnieje. Wytyczał nowe standardy w podważaniu prawdziwości chrześcijaństwa i wszystkich innych religii. Dopiero na starość odkrył, jak bardzo się mylił. I posługując się argumentacją czysto racjonalną, bez odwołania do objawienia odkrył, że Bóg istnieje. Książka Flewa jest opowieścią o tej drodze.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do istnienia Boga, jeśli Twoja wiara się kruszy, przeczytaj tę książkę. Znajdziesz tu dowód na to, że racjonalne myślenie prowadzi nas nieuchronnie do wiary w Boga.

„Autor obdarzył nas jasno i atrakcyjnie napisaną książką, w której opowiada o powrocie do wiary w Boga i która świadczy o godnej podziwu otwartości na nowe argumenty racjonalne.”
Richard Swinurne, autor „The Existence of God”

„Fascynująca i świetnie napisana relacja o tym, jak filozof odkrył inteligentny zamysł w świecie i stał się teistą. Książka ta wywoła równie żywą dyskusję jak wcześniejsze pisma ateistyczne Flewa.”
John Hick, profesor University of Birmingham

Antony Flew (ur. 1923 w Londynie), angielski filozof. W 1950 roku ogłosił słynną rozprawę Teologia a falsyfikacja, która na długie lata określiła program dociekań myślicieli ateistycznych i była najczęściej wznawianą publikacją filozoficzną w drugiej połowie XX wieku. Autor ponad trzydziestu książek, m. in. God and Philosophy, The Presumption of Atheism i How to Think Straight. Przez dwadzieścia lat wykładał filozofię na Uniwersytecie Keele, uczył w Oksfordzie i był również profesorem na uniwersytetach w Aberdeen i w Reading.

Tytuł: Bóg istnieje. Dlaczego najsłynniejszy ateista zmienił światopogląd

Oprawa: miękka
Ilość stron: 248
Format: 14 x 20 cm
Rok wydania: 2010

Do kupienia np. TUTAJ.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Są pewne zarzuty co do tej książki. Jednak pomimo nich jest warta uwagi. Na pewno okaże się pomocna nie jednej osobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button