Apologetyka

Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę? – Josh McDowell

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę? - Josh McDowellNick stwierdza, że wiara nie ma sensu…
… gdy rozpoczyna studia, nowo zdobyta wiedza powoduje, że zaczyna wątpić w to, w co wcześniej wierzył. Z jednej strony: rodzina i wspólnota z czasów szkolnych, z drugiej: wiedza naukowa i zakochanie. Nick sam już nie wie, w co wierzy i za czym podąża…

Po raz pierwszy w życiu poważnie zastanawia się nad swoją wiarą, zadaje pytania, na które nie zna odpowiedzi:

czy chrześcijaństwo jest jedynie zlepkiem mitów i wcześniejszych pogańskich wierzeń?
czy Biblia jest pełna błędów?
kiedy został napisany Nowy Testament?
dlaczego Kościół nie mówi o „innych ewangeliach”?

Profesor Peterson podważa wszystko, co mówił duszpasterz w rodzinnej parafii Nicka i porusza kwestie, nad którymi chłopak nigdy wcześniej się nie zastanawiał. Czy jego wcześniejsza wiara była naiwna i ślepa? Przygoda Nicka zaczyna się od pytań o Biblię i doprowadza do odkrycia zaskakujących odpowiedzi.

Josh McDowell w młodości uważał siebie za agnostyka. Był przekonany, że chrześcijaństwo jest nic niewarte, dlatego podjął wyzwanie, by udowodnić bezsensowność wiary. Jednak w trakcie badań Josh zetknął się z mocnymi przekonującymi dowodami prawdziwości wydarzeń, na których bazuje chrześcijaństwo.

Od tego czasu jego życie się zmieniło. Ponad 40 mln egzemplarzy jego książek trafia do czytelników na całym świecie, m.in. „Więcej niż cieśla” i „Przewodnik apologetyczny”.

Dave Sterrett jest znanym mówcą i pisarzem działającym w ruchu „Jestem drugi” (I am second). Oprócz posługi ewangelizacyjnej w Kościele, wśród studentów i uczniów, Dave pracuje jako adiunkt na Liberty University. Jest autorem książki „Why Trust Jesus?” (Dlaczego warto zaufać Jezusowi?).

Więcej o autorze
MCDOWELL JOSH jest naukowcem (dr psychologii, prawa i teologii) oraz szanowanym autorytet, zajmującym się tematyką rodzinną, problemami wychowania młodzieży i teologią. Człowiek, który od wielu lat prowadzi wykłady, poparte własnymi, obszernymi badaniami socjologicznymi.
Wykładowca uniwersytecki, przemawiał w ponad 84 krajach do ponad 7 milionów ludzi.
Autor ponad 70 książek z dziedziny poradnictwa rodzinnego, wychowania i apologetyki chrześcijańskiej.

Jest laureatem honorowego tytułu: Doctor of Laws od the Simon Greenleaf School of Law, w uznaniu jego służbę i publikacje.

Ma żonę i czwórkę dzieci

Tytuł: Czy rzeczywiście Biblia mówi prawdę?
Autorzy: Josh McDowell, Dave Sterret

Oprawa: miękka
Liczba stron: 152
Wydawnictwo: Agape
Wydanie: Poznań 2015
ISBN: 978-83-64774-34-8

Od redaktora: Tłumaczenie w kilku miejscach dość dziwne. Mam wrażenie, że to próba dostosowania go do katolickiego odbiorcy.

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button