Powieści

Drapieżca – Terri Blackstock

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Drapieżca - Terri BlackstockMasz profil na portalu społecznościowym, do którego logujesz się kilka razy dziennie?
Informujesz swoich znajomych o tym, co robisz, gdzie idziesz, jakie są twoje plany i marzenia?
Zamieszczasz swoje zdjęcia w internecie?
Myślisz, że jesteś bezpieczny?
ABSOLUTNIE SIĘ MYLISZ!!!

Dla Elli Carmichael, przebojowej nastolatki, obecność w sieci to prawdziwe być albo nie być. Na portalu społecznościowym GrapeVyne.net ma ponad tysiąc znajomych, z którymi dzieli się każdą przeżytą chwilą. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że w internecie grasuje drapieżca, dla którego dziewczyny takie jak Ella, naiwnie odkrywające publicznie całe swoje życie, są niezwykle łatwym łupem. Ella zostaje brutalnie zgwałcona i zamordowana.

Ojciec dziewczyny, nie licząc się z konsekwencjami, rozpoczyna swą prywatną wendetę. Jej starsza siostra, Kristy, psycholog z ośrodka wychowawczego dla młodych dziewcząt żyjących na ulicy, również rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Celem obojga jest dopaść mordercę za wszelką cenę. Krista zastawia w sieci pułapkę na drapieżcę, nie wie jednak, czy zarząd firmy kontrolującej portal społecznościowy GrapeVyne.net będzie po jej stronie. Wkrótce następuje kolejna seria tragicznych zdarzeń. Sprawy komplikują się coraz bardziej, a drapieżca wciąż wybiera sobie coraz to nowe ofiary.

Autor: Terri Blackstock
Wydanie: pierwsze
Data i miejsce wydania: Warszawa 2012
Format: 150 x 222 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 312

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN: 978-83-7492-192-3

Fragment

Dzisiaj odnajdzie się jej siostra. To przeczucie nie opuszczało Kristy przez cały ranek. Zorganizowała ochotnicze ekipy, które miały przeczesać hektary zalesionego terenu za budynkiem szkoły. Teraz celem poszukiwań było już ciało jej młodszej siostry, a nie Ella – cała i zdrowa. Niemniej Krista w głębi ducha ciągle miała nadzieję, że dziewczynka po prostu gdzieś się ukryła i nadal żyje. Elizabeth Smart, Shawn Hornbeck, Jaycee Dugard – wszystkie te ofiary porywaczy odnalazły się żywe. Może z Ellą będzie tak samo, mimo że od jej zaginięcia minęły już dwa tygodnie. Kamera zainstalowana w miejscu, gdzie widziano ją po raz ostatni, zarejestrowała, jak Ella podjeżdża na rowerze do krawężnika, a następnie czeka, by móc przejść przez ulicę do sklepu spożywczego. Nagle tuż koło niej zatrzymała się czarna furgonetka, na chwilę zasłaniając całą jej postać. Auto odjechało, a Ella znikła; jej rower leżał przewrócony na ulicy.

W ciągu następnych dni setki ochotników przeszukało okolice sklepu spożywczego, zapukało do wszystkich drzwi w sąsiedztwie i dokładnie przeczesało pola i zalesione tereny w promieniu dziesięciu kilometrów. Poszukiwania nadal trwały, wciąż tliły się resztki nadziei… Ale kiedy pojawił się radiowóz i zatrzymał przy punkcie rejestracyjnym, gdzie zgłaszali się wolontariusze, Krista poczuła, jak jej serce zamiera. W ślad za wozem policyjnym zjawiły się ekipy telewizyjne; gdy oficer wysiadł z auta, od razu rzuciły się na niego chmary dziennikarzy.

Tytuł: Drapieżca


Duży fragment online

Drapiezca Fragment by Oficyna Wydawnicza VOCATIO on Scribd

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

1 komentarz

  1. Książka nie ma charakteru religijnego. Jest to powieść, która uwrażliwia na zagrożenia płynące z niewłaściwego podejścia do internetu.

    Zbyt wielu uważa, że mnie i mojej rodziny to nie dotknie ale czy na pewno?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button