Droga dzikiego serca – John Eldredge

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Droga dzikiego serca Droga dzikiego serca mówi o tym, czym jest stawanie się mężczyzną, i o tym – czego pewnie bardziej potrzebujemy – jak można się nim stać. To ryzykowne przedsięwzięcie, pełne niebezpieczeństw, błędów i katastrof. Życie mężczyzny jest czasem prawdziwej próby i każdy mężczyzna, stary czy młody, tę wędrówkę przebywa. Ta książka to także «raport z frontu» – sprawozdanie z męskiej wędrówki, spisane na podstawie przeżyć wewnętrznych; relacja mężczyzny nieustannie szukającego uzdrowienia, odnowy i dojrzałości; głos ojca starającego się o to, co najlepsze dla jego synów.

Książka ta zatem biegnie dwutorowo – przemawia najpierw do samych mężczyzn, odnosząc się do ich osobistej wędrówki, a następnie zwraca się do tych, którzy wychowują chłopców i formują mężczyzn.

O autorze:
John Eldredge jest założycielem i dyrektorem RansomedHeart Ministries w Colorado Springs, stowarzyszenia pomagającego ludziom w odzyskaniu serc i życiu ich pełnią. Jest autorem i współautorem licznych książek: Dzikie serce, Pełnia serca, Święty romans, Podróż pragnień, Piękny banita, Urzekająca. Wraz z żoną i trzema synami mieszka w Kolorado. Uwielbia wyprawy w Góry Skaliste, gdzie oddaje się swoim pasjom – wędkarstwu, wspinaczce i spływom dzikimi rzekami Zachodu.

Tytuł: Droga dzikiego serca

Fragment
Chłopiec musi się wiele nauczyć podczas wędrówki do męskości. A mężczyzną stanie się tylko poprzez aktywne współdziałanie z ojcem albo bractwem mężczyzn. Tego nie można osiągnąć w żaden inny sposób. Chłopiec, aby stać się mężczyzną i dowiedzieć się, że nim jest musi mieć przewodnika, ojca, który mu pokaże, jak naprawić
rower, zarzucać wędkę, dzwonić do dziewczyny, znaleźć pracę i jak robić wiele innych rzeczy, z którymi spotka się podczas wędrówki do
męskości.

Musimy to zrozumieć: męskość to coś, co trzeba chłopcu nadać. Chłopiec tego, kim jest i z jakiej jest zrobiony gliny, dowiaduje się od mężczyzny albo w towarzystwie mężczyzn. Tego nie nauczy się w żadnym innym miejscu. Nie powiedzą mu tego inni chłopcy ani kobiety. Tradycyjny sposób wychowywania – zauważa Robert Bly – kultywowany przez tysiące lat polegał na tym, iż ojcowie i synowie mieszkali pod jednym dachem, przy czym ci pierwsi uczyli tych drugich fachu: uprawy roli, ciesiołki, kowalstwa czy krawiectwa.

Kiedy byłem młody, ojciec zabierał mnie w sobotę …

Informacje techniczne
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328
Format (wymiary): A5
ISBN: 978-83-63488-13-0
Przekład (tłumacz): Justyna Grzegorczyk
Redakcja i korekta: Justyna Nowaczyk
Opracowanie graficzne: RED Paweł Brankiewicz
Skład i łamanie: Liliana Jasiak
Tytuł oryginału: The Way of the Wild Heart
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Traktuj je jak cenne skarby

Traktuj je jak cenne skarby – Mark Gungor

Gdybym miał sporządzić listę tego, co w tym życiu spadło na mnie jak grom z …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *