Nic dziwnego, że zwą Go Zbawicielem – Max Lucado

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Nic dziwnego, że zwą Go ZbawicielemSłuchaj uważnie. Jeśli Jezus pragnął, by wszyscy zrozumieli jedną rzecz, to na pewno tę: człowiek jest wartościowy z tego prostego powodu, że jest człowiekiem. Dlatego właśnie tak a nie inaczej traktował ludzi. Zastanów się nad tym. Przebaczył kobiecie przyłapanej na cudzołóstwie. Dotknął nietykalnego trędowatego, który prosił o oczyszczenie. Spełnił prośbę niewidomego żebraka, siedzącego na poboczu drogi. W pobliżu sadzawki Siloam uzdrowił człowieka, który uwielbiał użalać się nad sobą. Pamiętaj też o klasycznym przykładzie pokazania wartości człowieka, przekazanym przez Łukasza – opowieści o ukrzyżowanym łotrze. Miłość Jezusa nie zależy od tego, co dla Niego robimy – ani trochę. Jesteśmy wartościowi w oczach Króla po prostu dlatego, że jesteśmy. Nie musimy ładnie wyglądać i nie musimy mieć wielkich możliwości. Dla Niego nasza wartość jest wrodzona.

Zastanów się nad tym przez chwilę. Jesteś cenny tylko dlatego, że istniejesz. Nie z powodu tego, co robisz lub zrobiłeś, ale po prostu dlatego, że jesteś. Zapamiętaj to. Pamiętaj o tym, gdy jakiś żartowniś będzie próbował przylepić ci metkę z okazyjnie niską ceną na twoim poczuciu własnej wartości. Gdy ktoś będzie próbował pozbyć się ciebie jako taniego towaru, pomyśl tylko o tym, jak wysoko Jezus ciebie ceni … i uśmiechnij się. Ja się uśmiecham.

Robię to, ponieważ wiem, że nie zasługuję na taką miłość. Nikt z nas nie zasługuje. Wszyscy korzystamy z karty kredytowej Jezusa, nie swojej. Zatem nic dziwnego, że zwą Go Zbawicielem.

Dane książki:

Tytuł: Nic dziwnego, że zwą Go Zbawicielem

Autor: Max Lucado
Data i miejsce wydania: Warszawa 2022
Tytuł oryginału: No Wonder They Call Him Savior
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 132

Wydawca: Oficyna Wydawnicza VOCATIO
ISBN: 978-83-7829-327-9

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Zobacz również

Niespieszne życie

Niespieszne życie – Alan Fadling

Jestem uzależnionym od prędkości, będącym na odwyku. Poczynając od tego wyznania, pastor Alan Fadling, opisuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *