Życie chrześcijańskie

Kościół w centrum – Timothy Keller

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Kościół w centrum(…) Polecam lekturę wszystkim misjonarzom w wielkich miastach, ale również tym, którzy nie boją się myślenia nad kulturą, jej miejscem w Bożym Królestwie i zaangażowaniu misyjnym Kościoła. To prawdopodobnie najlepsza dzisiaj książka dotycząca współczesnej misji w ogóle.

Pastor dr Mateusz Wichary, Przewodniczący Rady Kościoła Baptystów w RP, Przewodniczący Zarządu Aliansu Ewangelicznego

Myśl o Kościele, który opierając się na mocy Ewangelii, ma wpływ na miasto, bardzo porusza moje serce. Jest ona zgodna z relacją o mocy Ewangelii w miastach, zawartą w Dziejach Apostolskich. To powinno być marzenie każdego pastora, który prowadzi swoją wspólnotę w mieście! Keller odważył się opisać taką właśnie wizję. I chociaż sam przyznaje, że ten cel nie został jeszcze osiągnięty, to owoce jego dotychczasowej służby każą pochylić się nad tekstem.

Pastor Andrzej Nędzusiak, Zwierzchnik Kościoła Bożego w Chrystusie w RP

(…) Może niewielu czytelników tej książki będzie chciało założyć swój lokalny zbór, ale z pewnością dla wielu, zwłaszcza należących do Kościołów ewangelikalnych i ewangelickich, będzie inspiracją do przemyśleń i zmian, które mogą sprawić, że służba ich będzie owocniejsza. Wydaje mi się, że pozycja ta możebyć interesująca także dla różnych wspólnot w Kościele Rzymskokatolickim. Zachęcam do przeczytaniatej interesującej pozycji. Z pewnością będzie to bardzo inspirująca lektura.

Biskup Jerzy Samiec, Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

Dane książki:

Autor: Timothy Keller

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button