Różne

Listy do nieznajomej – C.S. Lewis

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Listy do nieznajomej Książka stanowi zbiór listów do kobiety, której autor nigdy nie spodziewał się poznać osobiście. Chociaż składają się one na jedną z liczniejszych korespondencji C.S. Lewisa, to może on poszczycić się także innymi, liczącymi ponad sto listów.

Wydaje się, że autor nigdy nie pomyślał o tym, że mogłyby zostać opublikowane.

Dziś „Listy do nieznajomej” zajmują poczytne miejsce obok innych jego książek o tematyce chrześcijańskiej, dlatego odważyliśmy się je opublikować.

O autorze

C.S. Lewis (1898–1963) był nauczycielem i wykładowcą literatury angielskiej w Oksfordzie w latach 1925–1954. Ceniono go nie tylko za głęboką znajomość literatury angielskiej i intelektualizm, lecz również za pełne życiowej mądrości książki. Do jego najbardziej znanych prac należą An Allegory of Love (Cztery miłości) i Listy starego diabła do młodego (The Screwtape Letters) – druga z nich, w humorystyczny sposób przedstawiająca temat zbawienia, zdobyła pisarzowi szeroką popularność. Lewis jest również autorem trylogii fantastyczno – naukowej – Z milczącej planety, Perelandra i Ta ohydna siła – z głębokimi podtekstami moralnymi.

Lewis jest autorem licznych książek dla dzieci (najbardziej znaną z nich jest Lew,czarownica i stara szafa) i autobiograficznej pracy Surprised by Joy. Zmarł podczas sprawowania funkcji profesora angielskiej literatury średniowiecznej i renesansowej na uniwersytecie w Cambridge
w1963 roku.

Dane książki

Oprawa: miękka
Ilość stron: 148
Format (wymiary): 12,5×19,5
ISBN: 978-83-63488-98-7
Przekład (tłumacz): Zbigniew Kościuk
Redakcja i korekta: Barbara Nowak
Skład i łamanie: RED Paweł Brankiewicz
Tytuł oryginału: Letters to an American Lady
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button