Życie chrześcijańskie

Poranki z Bogiem – Aiden W. Tozer

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 2 głosów.
Proszę czekać...

Poranki z Bogiem - Aiden W. TozerPoranki z Bogiem to 366 codziennych rozważań biblijnych.

W czasach nowożytnych pastor Aiden Tozer był wyjątkowym kaznodzieją i nauczycielem, który radykalnie, lecz prosto głosił Kościołowi i światu Ewangelię Bożego zbawienia. Jego książki, kazania i świadectwo życia pomogły wielu ludziom uwierzyć Bogu i równie wielu „zmęczonych” chrześcijan doznało ożywienia na swej drodze wiary.

Autor był jednym z Bożych proroków głoszących pełnię zbawienia człowieka i światu przypominając, że nie do człowieka, lecz do Boga należy pierwsze miejsce w Kościele.

A.W.Tozer (1987-1963), amerykański pastor ewangelikalny, kaznodzieja i autor wielu inspirujących książek w swych tekstach skłania Czytelnika do głębokiego namysłu nad życiem w obecności Tego, który stwarza, zbawia i panuje.

Jego znajomość Pisma Świętego, teologii i duchowości chrześcijańskiej może pomóc w zmianie postępowania i przyczynić się do uwielbiania Boga już na progu każdego dnia.

Autor: Aiden W. Tozer
Wydawca: Wydawnictwo CLC

Przykład jednego z rozważań:

Bóg daje – i daje
25 listopada

Staczaj dobry bój wiary. Uchwyć się życia wiecznego; do niego masz powołanie, co potwierdziłeś pięknym wyznaniem wobec wielu świadków (1 Tm 6:12) Powinniśmy więcej czasu spędzać na wspominaniu błogosławieństw i dobrodziejstw, jakie nam ustawicznie daje Bóg za naszego życia – zanim opuścimy ten padół łez! On daje nam przebaczenie, więc mamy żyć dla Niego jako grzesznicy, którzy dostąpili przebaczenia. Daje nam życie wieczne. To nie tylko przyszła rzeczywistość – nasze życie w Nim to obecny dar. On nas usynawia: „Umiłowani, już teraz jesteśmy dziećmi Bożymi” (1 J 3:2, BP).

W tym związku istnieje wiele innych darów, jakie otrzymujemy od Boga, a jeśli ich nie posiadamy, to dlatego, że nie jesteśmy Bożymi dziećmi w wierze! Prosimy Boga, by nam pomógł, zaspokoił jakieś potrzeby, zrobił coś dla nas – a Pan łaskawie to czyni. Mam na uwadze te małe i błahe rzeczy, choć czynimy z nich coś wielkiego. Ale w rzeczywistości są to rzeczy przemijające w porównaniu z wielkimi obecnymi dobrodziejstwami, jak przebaczenie, przywrócenie do Bożej przychylności, usynowienie i życie wieczne!

Kochający Ojcze, dałeś swemu stworzeniu tak wiele dobrych darów! Dlatego zaskakujące jest to, że tak wiele osób nie chce w Ciebie uwierzyć. Panie, modlę się o to, by nadarzyły się okazje, abym mógł dzielić się z ludźmi z mojego otoczenia historią Twej dobroci.

Tytuł: Poranki z Bogiem

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 2 głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button