Biblistyka

Przewodnik po Biblii dla każdego – Dr Michael C. Armour

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 2 głosów.
Proszę czekać...

Przewodnik po Biblii dla każdegoCałe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieło przygotowany. 2 List do Tymoteusza 3:16-17

Ze względu na swoją zawartość, przejrzystość i wpływ Biblia jest najlepiej sprzedającą się książką wszechczasów. Nie istnieje inna książka bardziej zasługująca na to, by ją czytać, studiować oraz stosować się do jej wskazań, prawd i nakazów. Przewodnik po Biblii dla każdego stanowi wspaniałe wprowadzenie do Biblii pozbawione niezrozumiałych dla przeciętnego odbiorcy terminów, napisane, by pomóc wszystkim czytelnikom Biblii, a szczególnie tym, którzy poznają ją od niedawna.

W bezpośrednim i panoramicznym stylu Mike Armour pomaga nam spojrzeć na Biblię z nowej perspektywy, nakreśla jej całościowy obraz oraz pokazuje, jakie ta księga ma znaczenie i wpływ. Celem autora jest ukazanie ogólnego obrazu Biblii – raczej jak dokładne przyglądanie się całemu lasowi, niż szczegółowe badanie pojedynczych drzew. Jezus powiedział: „Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go” (Ewangelia Łukasza 11:28) To bardzo ważne, aby każdy naśladowca Chrystusa nie tylko czytał Biblię, ale studiował ją w celu zrozumienia Bożej woli i żył tak, aby podobać się Bogu. Jak napisał popularny autor Max Lucacio: „Biblia nie jest gazetą, którą wystarczy pobieżnie przejrzeć, ale raczej kopalnią, z której się wydobywa”Ten pomocny przegląd Biblii położy fundament na całe życie czytelnika i okaże się użyteczny w osobistym studiowaniu tej księgi.

Dr Michael C. Armour ma ponad 40 lat doświadczenia w nauczaniu na podstawie Biblii. Służył jako prezydent Eastern European Mission oraz Columbia Christian College. Otrzymał tytuł doktora UCLA w dziedzinie intelektualnej i kulturowej historii Europy specjalizując się w temacie reformacji protestanckiej.

Dane książki:

Autor: Dr Michael C. Armour
Stron: 256
Wydawca: EEM

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 2 głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button