Sprawa Chrystusa – Lee Strobel

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Sprawa ChrystusaCzy to tylko kwestia wiary, czy też da się udowodnić, że Chrystus zmartwychwstał? Czy dwa tysiące lat po wydarzeniach w Jerozolimie możemy coś stwierdzić na pewno? Czy nauka może potwierdzić podstawowy fundament naszej wiary?

Lee Strobel, uznany dziennikarz śledczy „Chicago Tribune”, podejmuje dziennikarskie śledztwo na temat zmartwychwstania Jezusa. Jako ateista jest przekonany, że obali centralny punkt chrześcijańskiej nauki. Swoje działania prowadzi uczciwie, zgodnie ze sztuką, wykorzystując te same metody, których używał przy tworzeniu najważniejszych reportaży, przynoszących mu uznanie i prestiżowe nagrody. Im głębiej postępuje w swoim dochodzeniu, tym bliżej jest szokującej dla niego prawdy.

Książka „Sprawa Chrystusa” prowadzi czytelnika krok po kroku drogą, jaką przeszedł Lee Strobel – od sceptycyzmu po pewność, że zmartwychwstanie Jezusa jest faktem!

***

W 2017 roku na kanwie książki i osobistego świadectwa Lee Strobla nakręcono głośny kinowy film „Sprawa Chrystusa”.

Dane książki

Wydawca: Wydawnictwo Rafael
Autor: Lee Strobel
ISBN: 978-83-65889-30-0
Oprawa: miękka
Liczba stron: 440
Format: 140×200
Data wyd.: 2018

Zadanie: ustalić, czy istnieje wiarygodny materiał dowodowy rozstrzygający odwieczny spór o to, czy Jezus z Nazaretu rzeczywiście jest Synem Bożym.

Reporter: Lee Strobel, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Yale, zdobywca wielu nagród jako redaktor działu prawnego Chicago Tribune, wychowany jako ateista.

Biegli: kilkunastu uczonych z doktoratami z Cambridge, Princeton i innych czołowych uczelni, powszechnie uznawanych za autorytety w swoich dziedzinach badań naukowych.

Lee Strobel, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Yale, przez trzynaście lat był wielokrotnie nagradzany w dowód uznania za swoje sukcesy jako dziennikarz Chicago Tribune. Był sceptycznie nastawiony do spraw duchowych – do roku 1981. Jego przemianę spowodowało osobiste śledztwo przeprowadzone w „sprawie Chrystusa”. Obecnie służy jako pastor w Willow Creek Community Church w Chicago.
Werdykt autora jest jednoznaczny: Jezus rzeczywiście zmartwychwstał i jest Synem Bożym!
Jaki będzie twój werdykt?

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Zobacz również

Uciekaj mały, uciekaj

Uciekaj mały, uciekaj – Nicky Cruz

Wznowienie legendarnej historii – świadectwa nawrócenia lidera gangu z Nowego Jorku. Ten młody, nienawidzący wszystkich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *