RóżneŻycie chrześcijańskie

Tajemnica miłości – Josh McDowell

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Tajemnica miłości - Josh McDowellDrogi przyjacielu!
Możesz cieszyć się fantastyczną miłością – chcę ci w tym pomóc. Niezależnie od tego, czy żyjesz w małżeństwie czy nie, książka ta pomoże ci zdobyć świeżą perspektywę dla oceny i poprawy twojej miłości. O potrzebie podzielenia się z tobą tymi ważnymi prawdami przekonały mnie rozmowy z tysiącami ludzi. Jeżeli ważna jest dla ciebie intymna więź z drugą osobą, w której nawzajem obdarzacie się miłością, będziesz chciał przeczytać „Tajemnicę miłości”. Jeśli chcesz poznać sekret satysfakcjonującej więzi miłości, małżeństwa i seksu, jest to książka dla ciebie. – Josh McDowell

Fragment 13 rozdziału:

STRZEŻ SIĘ NIEWOLI FINANSOWEJ

Jaka była przyczyna ostatniej kłótni z twoim współmałżonkiem? Jeżeli jesteście przeciętnym małżeństwem, prawdopodobnie był to sposób zarabiania lub wydawania pieniędzy. Kiedy dwoje ludzi spotyka się w małżeństwie, najwcześniejszym obszarem niezgody jest często sposób korzystania z pieniędzy — i zbyt często pozostaje najbardziej spornym tematem w ich życiu. Jeżeli pragniesz cieszyć się szczęśliwą więzią miłości, małżeństwa i seksu, absolutnie konieczna jest zdolność do skutecznego radzenia sobie z pieniędzmi.

„Nic nie potrafi szybciej wywołać kłopotu w więzi dwojga osób niż problemy związane ze złym zarządzaniem pieniędzmi. Powód jest podany przez Jezusa w Ewangelii Mateusza 6,21: „Albowiem gdzie jest skarb twój, tam będzie i serce twoje”. Sposób wykorzystywania pieniędzy jest najlepszym sprawdzianem motywów serca człowieka. Nic dziwnego, że konflikt związany z pieniędzmi jest jedną z głównych przyczyn rozwodów.

Wcześniej cytowałem ankietę czasopisma „McCall” przeprowadzoną wśród trzydziestu tysięcy kobiet. Pokazała ona, że niemal jedna kobieta na trzy stwierdziła, że „brak pieniędzy jest poważnym problemem między nią a jej mężem”. W rzeczywistości „problemy finansowe” daleko przewyższyły wszystkie inne przedstawione problemy, z wyjątkiem jednego — „słabej komunikacji”.74 Badania pokazują, że osiągnięcie przystosowania w dziedzinie finansów trwa dłużej niż osiągnięcie go w jakiejkolwiek innej dziedzinie z wyjątkiem przystosowania seksualnego.75
Przeciętny pracujący Amerykanin zużywa około 80% swojego czasu bezpośrednio lub pośrednio na myślenie o pieniądzach. „Czy powinienem kupić to? Czy dostanę podwyżkę? Czy powinienem zainwestować pieniądze w tę sprawę? Ile powinienem wydać na ubrania? Czy mogę

kupić dom, czy wynająć? Czy mogę sobie pozwolić na przelot samolotem do rodziców na Boże Narodzenie? Ciekawe, ile Fred zarabia w ciągu roku? Czy mamy kupić nowy samochód, czy używany? Ile mam oddawać Bogu?”

Wybierz swojego Pana

Powód podany jest przez Jezusa w Ewangelii Mateusza 6,24: „Nikt nie może dwóm panom służyć, gdyż albo jednego nienawidzić będzie, a drugiego miłować, albo jednego trzymać się będzie, a drugim pogardzi. Nie możecie Bogu służyć i mamonie [bogactwu]”. Albo ty będziesz panował nad pieniędzmi, albo pieniądze będą panowały nad tobą.
Ponieważ wniesiesz ze sobą do małżeństwa swoje nawyki wydawania pieniędzy, ważne jest, abyś zbudował zdrowe nawyki finansowe, kiedy jesteś osobą samotną. Sposób korzystania z pieniędzy może być silnym źródłem napięcia w każdym domu. Beztroski czy niezdyscyplinowany partner może dosłownie zniszczyć małżeństwo przez złe korzystanie z pieniędzy. Niewątpliwie miałeś okazję zaobserwować to albo w swoim domu, albo w innym, który znasz.

Dla chrześcijan jedyną słuszną możliwością jest służenie Bogu, nie mamonie. Apostoł Paweł, długoletni obserwator rodzin i kościołów, napisał: „Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest miłość pieniędzy” (1 Tm 6,10). Zauważ, że napisał on „miłość pieniędzy”, nie „pieniądze”. To miłość pieniędzy jest „korzeniem wszelkiego zła”. Pieniądze są neutralne — ani dobre, ani złe. Jedynie nasza postawa wobec pieniędzy i to, co robimy z nimi, może być złe. Sposób, w jaki postępujesz z pieniędzmi, mówi wiele o twojej więzi z Bogiem i innymi.

Inne wybrane książki autorstwa Josha McDowella:

Więcej niż cieśla
Jego obraz, mój obraz
Dawać, brać, kochać
Odpowiedzi na trudne pytania
Przewodnik do zrozumienia Twojej Biblii
Dlaczego czekać
Jak być bohaterem dla swoich dzieci
Tajemnica miłości
Zadziwiający wpływ tatusia
Powód do radości
Ucałowania tata
Jak postępować ze starymi
Mity edukacji seksualnej
Przyjaciel samotnych serc
Sprawa zmartwychwstania
Jagodowy staw
NIE. Pomóż swojemu dziecku pokonać presję seksualną
Okultyzm
Oszukani
Seks, wina, przebaczenie
Jezus. Biblijna obrona boskości Jezusa
Przewodnik apologetyczny
W poszukiwaniu odpowiedzi – Kod Leonarda da Vinci (odpowiedź na Kod Leonarda da Vinci)
Fundamenty Wiary
Rewolta. Jezus jest Prawdą
Wiara ma znaczenie. Jezus jest Prawdą
Prawda czy fałsz
Oszuści
Dzieci szukają odpowiedzi
Rodzina i Biblia
Świadek
Biblia właściwych wyborów
(Nie)wiarygodne zmartwychwstanie
Niewiarygodna pogłoska? Czy to możliwe, żeby powstał z martwych?
Wyobcowane pokolenie
Słowo które łączy
W poszukiwaniu pewności
Wiarygodność Pisma św.

Wydawca: Wydawnictwo Pojednanie
Autor: JOSH MCDOWELL
Rok wydania: 1994
Format książki: 205 x 145 mm
Ilość stron: 240
ISBN: 83-85646-34-5
Okładka: miękka

Tytuł: Tajemnica miłości

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button