Różne

Ty Twoja Praca Twój Naród

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Ty Twoja Praca Twój NaródOpis: Nate Belkstrom – autor, mówca konferencyjny od 1991r. Naucza ludzi w Ameryce i Europie jak pokonać przepaść pomiędzy chrześcijaństwem a pracą zarobkową. Nate Belkstrom ukończył Szkołę Biblijną przypuszczając że rozpocznie pracę pastora. Jednak następnych sześć lat spędził w świeckiej pracy. Tam właśnie zaczął rozpoznawać jej duchową wartość. Obecnie, poza pracą pastorską w Minnesocie, N. Belkstrom wypełnia swoje powołanie otrzymane od Boga, zachęcając ludzi do nowego spojrzenia na ich zawodowe doświadczenia.

Spis treści:
1. Plan, który zawiera wszystko 5
2. Budowanie solidnego fundamentu 9
3. Dobra nowina! Jesteś na pełnym etacie! 17
4. Czego pragnie twoje serce? 42
5. Wpływanie na naród 52

Tytuł: Ty Twoja Praca Twój Naród

Autor: Belkstrom Nate
Wydawca: Barnaba
ISBN: 83-909404-6-9
Ilość stron: 62
Format: 15×21 cm
okładka: miękka

Fragment

„Bóg jest taki inteligentny!” Jestem pewny, że nikt nie sprzeciwi się temu stwierdzeniu. „Jezus powiedział, żeby iść na cały świat i ogłaszać światu Jego dobroć”. Jestem pewny, że co do tego również panuje jednomyślna zgoda. Skoro Bóg jest tak inteligentny, musiał obmyślić dla nas plan dotyczący tego, jak mamy robić to, o co nas poprosił. Logika każe nam wnioskować, że Jego plan, żebyśmy szli na świat i głosili Jego dobroć, będzie efektywny w krajach pierwszego świata, jak i w krajach trzeciego świata. Jego plan będzie działał tak samo dobrze wśród pracowników umysłowych, fizycznych i wśród ludzi o jakimkolwiek zawodzie. Stary i młody, bogaty i biedny, bardzo dobrze wykształcony i prawie bez żadnego wykształcenia, czy to obywatel kraju pierwszego świata, czy obywatel kraju trzeci ego świata, Bóg ma plan dla każdego typu człowieka, w każdego rodzaju miejscu, aby użyć go do komunikowania miłości Jego Syna, Jezusa.

Zanim przejdziemy dalej, chcę stwierdzić coś oczywistego. Jest wiele sposobów przekazywania ewangelii. Dzięki Bogu za każdy z nich! Telewizja, radio, Internet, książki, czasopisma, muzyka
chrześcijańska są niektórymi ze środków, których Bóg używa, aby dotrzeć do ludzi. Moja żona, Chris, została chrześcijanką wiele lat temu po obejrzeniu w telewizji dobrze znanego ewangelisty Billy Grahama.

Każda z tych metod i inne, o których nie wspomniałem, odnosi skutek i będzie nadal służyła, aby w znaczący sposób wykonywać dobre dzieła. Jednakże wszystkie te metody docierania do ludzi mają jedną wspólną cechę: potrzeba na nie pieniędzy. Niektóre kosztują więcej niż inne; jednak wszystkie wymagają jakichś nakładów. Nie czyni to ich złymi metodami, czy planami. Oznacza to po prostu, że każda z nich ma ograniczenia – ograniczeniem jest suma pieniędzy, jaką posiadasz.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button