Dla kobietŻycie chrześcijańskie

Urzekająca – odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy – John i Stasi Eldredge

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Urzekająca - odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy - John i Stasi EldredgeKażda kobieta była kiedyś małą dziewczynką. A każda mała dziewczynka piastuje w swoim sercu najskrytsze marzenia. Marzy o porwaniu w wir romansu, o odegraniu niezastąpionej roli w wielkiej przygodzie, o roli Pięknej w czyjejś historii. Te pragnienia są czymś więcej niż dziecięcą zabawą. Stanowią sekret kobiecego serca.

A jednak – ile znasz kobiet, które znalazły takie życie? W miarę upływu lat serce kobiety zostaje zepchnięte na bok, zranione, pogrzebane. Ona sama nie znajduje żadnego innego romansu niż te z powieści, żadnej przygody oprócz tych w telewizji, i szczerze wątpi, czy kiedykolwiek będzie Piękną w jakiej bądź historii.

Większość kobiet dochodzi do wniosku, że musi się zadowolić sprawnością w wykonywaniu obowiązków, także domowych, w załatwianiu natłoku spraw, starając się stać kobietami, jakimi „powinny” być, ale często czują, że zawodzą. Smutne, iż nazbyt wiele przesłań kierowanych pod adresem chrześcijańskich kobiet jeszcze zwiększa presję. „Zrób tych dziesięć rzeczy, a uznamy cię za kobietę pobożną”. Efekty nie są dobre dla kobiecej duszy.

Ale serce kobiety ciągle tam jest. Czasem gdy ogląda film, czasem nocą przed bladym świtem, jej serce znów dochodzi do głosu. Ogarnia ją przemożne pragnienie życia, jakie jej było przeznaczone – życia, o jakim marzyła jako mała dziewczynka.

Przesłanie Urzekającej jest takie: twoje serce znaczy więcej niż cokolwiek innego w stworzonym świecie. Pragnienia, jakie miałaś, będąc małą dziewczynką, i tęsknoty, które nadal nurtują twoje serce – mówią ci o życiu, do jakiego Bóg cię stworzył. On teraz oferuje ci przyjście w roli Bohatera twojej historii, żeby ocalić twoje serce i przywrócić cię do życia jako istotę pełną żarliwej energii i kobiecości. Kobietę naprawdę urzekającą.
To, co Dzikie serce uczyniło dla mężczyzn, Urzekająca uczyni dla ciebie.

Spis treści:

Wprowadzenie 9
1. Serce kobiety 13
2. To, co jedynie Ewa może powiedzieć 31
3. Pytania nie dające spokoju 52
4. Zraniona 68
5. Szczególna nienawiść 83
6. Uzdrowienie rany 98
7. Romans 115
8. Piękno do odsłonięcia 130
9. Pobudzanie Adama 149
10. Matki, córki, siostry 167
11. Waleczne księżniczki 183
12. Niezastąpiona rola 198
O autorach 215
Podziękowania 217
Codzienna modlitwa o uwolnienie 221
Fragment „Dzikiego serca” 223

Dane techniczne:
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos
Format: 147x206mm
Liczba stron: 229
Oprawa: miękka
Autor: John Eldredge, Stasi Eldredge

Tytuł: Urzekająca – odkrywanie tajemnicy kobiecej duszy

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button