Życie chrześcijańskie

Wierzę w klęskę szatana – Michael Green

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Fragm. z przedmowy autora do książki „Wierzę w klęskę szatana”

„Już na początku listy tradycyjnych doktryn chrześcijańskich, które obecnie mają złą reputację jest wiara w szatana. Teolog w swoim gabinecie i przeciętny członek Kościoła w ławce tutaj się zgadzają. Wiara w diabła w naszych oświeconym wieku jest śmieszna. Taka łatwowierność skończyła się z rozpoczęciem rewolucji naukowej.

W tym samym czasie działy się dziwne rzeczy. Nastała moda na oddawanie czci szatanowi, fascynacja okultyzmem, czarną i białą magią, astrologią i horoskopami, seansami i kartami tarota. Deski oujia i lewitacje można spotkać w wielu szkołach. Pomimo naszego rzekomego wyrafinowania intelektualnego obecnie na Zachodzie występuje większe zainteresowanie magią niż przez poprzednie trzy wieki. Jednocześnie ludzkość zdaje się być opanowana przez siły, z którymi jednostki, narody i społeczność międzynarodowa nie może sobie poradzić.

Trzeci paradoks to fakt, że pomimo wyznawanego sceptycyzmu oraz pozornie naukowego światopoglądu, nasz świat powraca do naiwnej akceptacji każdej pojawiającej się religii. Można dowieść, że wiek nasz jest najbardziej religijnym z wszystkich wieków (…).

Z tego powodu chciałem na nowo przyjrzeć się biblijnemu opisowi zła i możliwości pokonania go. (…) W ostatnich latach … widziałem, jak siły zła niszczą życie ludzi, ale także jak potem tryumfalnie są wyrzucane w mocy żyjącego Chrystusa. (…) Jest to także wezwanie chrześcijan, by potraktowali serio duchową walkę, w którą naśladowcy Chrystusa są z konieczności zaangażowani aby rozpoznali siłę diabła oraz jeszcze większą siłę żyjącego Boga. Nowy Testament napomina nas, abyśmy nie byli nieświadomi podstępów Nieprzyjaciela, a także objawia prawdę, że „większy jest ten, który jest w nas niż ten, który jest na świecie”.

Spis treści:
1. Szatan? Nie wierze!
2. Diabeł i jego dzieła
3. Pokusa
– Cel wroga
– Natura kuszenia
– Motywacja i strategia kusiciela
– Metody kusiciela
– Kusiciel w działaniu
4. Zwierzchności i Władze
5. Fascynacja okultyzmem
– Rozkwit okultyzmu
– Odmiany okultyzmu
– Służba Jezusa wśród opętanych
– Służba chrześcijan wśród opętanych
6. Fałszywa religia
– Fałszywa religia sekt
– Fałszywa religia polityczna
– Fałszywa religia w przebraniu
7. Porażka szatana
– Życie Jezusa
– Śmierć Jezusa
– Przeznaczenie szatana
8. Zwycięzcy

Stron: 253

Tytuł: Wierzę w klęskę szatana

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button