Wolny w Chrystusie – Neil T. Anderson

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Wolny w Chrystusie - Neil T. AndersonOgromną tragedią w życiu wielu chrześcijan jest dążenie do osiągnięcia tego, co Bóg już im ofiarował. Prawda o tym, kim jesteś w Chrystusie i jak On zaspokaja twoje potrzeby wyzwala cię od sideł szatana i prowadzi do wolności.

Jeżeli należysz do Bożej rodziny, to: jesteś akceptowany, jesteś bezpieczny, jesteś ważny.

O autorze

ANDERSON NEIL T. – przewodniczący honorowy Służby Freedom in Christ Ministries, jest cenionym mówcą w dziedzinie życia w wolności w Chrystusie, także autorem bestsellerów Kruszący Kajdany, Zwycięstwo nad ciemnością, Wolny w Chrystusie, Daily in Christ, a także współautorem Breaking the Bondage of Legalism.

Dane książki:

Autor: Neil Anderson
Wydawnictwo: POJEDNANIE

Fragment

Poznawanie naszej nowej tożsamości

Nie jesteśmy już dłużej wytworami swojej przeszłości. Jesteśmy przede wszystkim dziełem tego, czego Chrystus dokonał na krzyżu. Pamiętajmy jednak, że gdy byliśmy martwi w naszych występkach i grzechach, nauczyliśmy się żyć niezależnie od Boga. Nasza tożsamość i postrzeganie siebie ukształtowane zostały przez naturalny porządek tego świata i zaprogramowane w naszych umysłach. Dlatego właśnie apostoł Paweł mówi w Liście do Rzymian 12,2: „Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co [Bogu] przyjemne i co doskonałe”.

Odnawianie umysłu nie przychodzi nam naturalnie. Nie istnieje żaden automatyczny przycisk „kasowanie”, który likwiduje przeszłe zaprogramowanie. Musimy świadomie poznawać słowo Boże i w ten sposób zrozumiemy, kim jesteśmy w oczach Boga. A kim jesteśmy? W 1 Liście Jana 3,1–3 czytamy: „Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest. Każdy zaś, kto pokłada w Nim tę nadzieję, uświęca się, podobnie jak On jest święty”.

To, kim jesteśmy, wpływa na to, co robimy

Najważniejszym przekonaniem, które posiadamy, jest prawdziwa wiedza o tym, kim jest Bóg. Drugie najważniejsze przekonanie dotyczy tego, kim jesteśmy jako dzieci Boże. Nie możemy bowiem konsekwentnie postępować w sposób, który jest niezgodny z tym, jak postrzegamy siebie. Jeśli nie widzimy siebie tak, jak widzi nas Bóg, wtedy w pewnym stopniu cierpimy z powodu złej tożsamości i słabego zrozumienia, kim naprawdę jesteśmy.

To, co robimy, nie określa tego, kim jesteśmy. Właśnie to, kim jesteśmy, decyduje o tym, co robimy.

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Zobacz również

Piekło istnieje

Piekło istnieje… Naprawdę! – Dawid Pawson

Czy człowiek XXI-go wieku jest jeszcze w stanie wierzyć w piekło? Czy w chrześcijaństwie, które …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *