Biografie

William Booth – Założyciel Armii Zbawienia

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

William Booth - Założyciel Armii Zbawienia William i Catherine Booth byli założycielami Armii Zbawienia. William miał żarliwe serce ewangelisty i czuł szczególne powołanie do biednych i uciskanych w Londynie. Struktury i hierarchia brytyjskich kościołów nie były w stanie znaleźć miejsca dla tego człowieka i jego służby. Wraz ze swoją żoną, William rozpoczął agresywną kampanię mającą na celu dosięgnięcie biednych w Londynie z ewangelią i zaspokojeniem ich praktycznych potrzeb. ‘Armia’ Booth’a odniosła ogromny sukces i dzisiaj działa na całym świecie. Dzięki wielu modlitwom, ciężkiej pracy i wytrwałości oglądali wiele tysięcy ludzi przychodzących do Chrystusa i umacnianych w wierze. Książka przeznaczona szczególnie dla młodzieży. Od lat 10 w górę.

Chrześcijańscy bohaterowie dawniej i dziś to ciekawe, inspirujące i wzruszające kroniki zawierające prawdziwe historie zwyczajnych mężczyzn i kobiet, którzy dzięki wierze w Boga dokonali wielkich rzeczy dla Jego Królestwa i chwały.

– William wpadł do domu.
– Znalazłem moje przeznaczenie!
– krzyczał, chwytając Catherinę za ręce
– Znalazłem miejsce, gdzie na małej przestrzeni jest cała masa ludzkiej tragedii i gdzie pracy wystarczy mi na cale życie!

Przerażony ubóstwem i cierpieniem, które w okresie rewolucji przemysłowej większość ludzi uważała za coś oczywistego, William Booth poświęcił swoje życie na głoszenie ewangelii wyrzutkom społeczeństwa, którzy nigdy nie chodzili do kościoła, i których nie chciano tam widzieć. W wieku piętnastu lat William przysiągł: Bóg będzie miał całego Williama Bootha i nawet opozycja ze strony kościoła, rządu, brak wsparcia finansowego, czy ataki rozsierdzonego tłumu nie mogły go powstrzymać od szerzenia światła ewangelii na ulicach Anglii.

Dziś na całym świecie założona przez Generała Williama Bootha, Armia Zbawienia prowadzi tysiące ośrodków zajmujących się ewangelizacją i opieką społeczną, zmieniając życie niezliczonej ilości osób miłością Bożą i odwagą swoich przekonań.

Tytuł: William Booth – Założyciel Armii Zbawienia

Liczba stron: 174
Format: 135 x 200 mm
Oprawa: miękka
Wydawca: W Wyłomie

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button