Powieści

Władcy ciemności – Frank E. Peretti

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Władcy ciemnościMałe, niepozorne miasteczko uniwersyteckie staje się celem wysłanników szatana. W okolicy zaczynają się gromadzić dwie niewidzialne armie, reprezentowane przez najznakomitszych wojowników wszechczasów. Przeciw armii ciemności zostaje wysłany doborowy korpus armii światłości. Tymczasem okultystyczna mafia stopniowo przejmuje władzę nad Ashton. Początkowo nikt nawet nie podejrzewa, jakie niebezpieczeństwo zawisło nad miastem.

Życie płynie w miarę zwyczajnie, jednak z czasem coraz częściej dochodzi do dziwnych zdarzeń, a sprawiedliwość staje się tylko nic nieznaczącym słowem. Ludzie, którzy próbują przeszkodzić w osiągnięciu celów sił ciemności, w tajemniczy sposób znikają z miasta. Mieszkańcy bardziej podatni na manipulacje stają się narzędziami w rękach szatana, który sprytnie wnika do ich podświadomości za pomocą niewinnie prezentujących się przewodników duchowych. Tylko garstka wierzących ludzi zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa grożącego miastu i ludzkości. Szatan jednak jest już pewien swojego zwycięstwa. Czy modlitwa niewielkiej grupy może coś jeszcze zmienić?

Tytuł: Władcy ciemności

Autor: Frank E. Peretti
Data i miejsce wydania: Warszawa 2012
Format: 150 x 222 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 544

Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
ISBN: 978-83-7829-029-2

Fragment z 1 rodz. powieści Władcy ciemności

Pewnej niedzielnej, księżycowej nocy na autostradzie 27, tuż koło niewielkiego miasteczka uniwersyteckiego Ashton, pojawiły się dwie postacie w roboczych ubraniach: wysokie, ponad dwumetrowe, muskularne, o doskonałych proporcjach: jedna – o ostrych rysach i ciemnych włosach, druga – jasnowłosa, emanująca siłą. Z odległości jakichś ośmiuset metrów spoglądały w kierunku miasta, wsłuchując się w zgiełk wesołości napływający ze sklepików, ulic i alei. Aż w końcu ruszyły w tym kierunku. Festiwal Letni w Ashton osiągnął właśnie moment kulminacyjny. Jak co roku o tej porze, miasto było pełne rozwiązłości chaosu, jak gdyby próbowało powiedzieć: „Wróćcie tu znów” lub „Było miło z wami” pod adresem tych ośmiuset czy więcej studentów Whitmore College, dla których właśnie rozpoczynał się okres długo oczekiwanej przerwy w zajęciach.

Większość spakuje rzeczy i rozjedzie się do domów, ale na razie każdy pozostał tu na tyle długo, by móc nacieszyć się różnymi festynami, ulicznymi dyskotekami, karuzelami, fotoplastykonami i masą innych atrakcji, w których można było mniej lub bardziej legalnie brać udział. Nastał okres szaleństwa, w czasie którego łatwo można się upić, równie łatwo zajść w ciążę, zostać pobitym, oszukanym, złapać jakąś chorobę – a wszystko w ciągu tylko jednej nocy.

Synowie buntu to kolejny bestseller Franka E. Perettiego, w którym kontynuuje on tematykę rozpoczętą w książce Władcy ciemności.

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button