Wojna bogów – Kyle Idleman

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Wojna bogówW książce „Wojna bogów” Kyle Idleman, autor bestsellera „Więcej niż fan”, pomaga nam dostrzec i zrozumieć konflikt, który toczy się w każdym z nas. Fałszywi bogowie walczą o chwałę i władzę w naszym życiu. Przed radykalnym naśladowaniem Jezusa powstrzymują nas konkretne pragnienia naszych serc. Za kulisami grzechu, z którym się zmagamy, zniechęcenia, którego doświadczamy, życia bez świadomości wyższego celu zawsze stoi jakiś fałszywy bóg, który zwycięża w wojnie o nasze serce.

Według Idlemana bałwochwalstwo nie jest nieistotnym problemem – jest istotą problemu. Zadając wnikliwe pytania, Idleman odkrywa tożsamość fałszywych bogów, którym pozwalamy zasiąść na tronie naszego życia. Dla czego jesteś gotów się poświęcać? Co cię drażni? Czym się zamartwiasz? Czyjej aprobaty pragniesz? Oddawanie czci leży w naszej naturze, jednak często okazuje się, że składamy hołd bożkom pieniądza, seksu, jedzenia, romansu, sukcesu i wielu innym. Wszystko to powstrzymuje nas przed mocną i bliską relacją z Bogiem, której pragniemy. Przywołując przejmujące i szczere świadectwa zmagań w rożnych dziedzinach życia, „Wojna bogów” wskazuje drogę wyjścia z obszarów nękanych bałwochwalstwem XXI wieku. Prowadzi nas ona wprost do Bożego serca i pomaga nam stać się prawdziwymi naśladowcami Jezusa.

Kyle Idleman zachęci nawet najbardziej pobożnych chrześcijan do ponownej oceny ich więzi z Chrystusem.
– Mike Huckabee, były gubernator stanu Arkansas

Sięgnij po tę książkę, jeśli zmęczyło cię przegrywanie bitew. Nie sposób jej przeczytać i pozostać takim jak wcześniej.
– Ann Voskamp, autorka bestsellera New York Timesa „Tysiąc darów”

Te książkę nie tylko warto przeczytać – należy przeczytać ją teraz! Na jej stronach czeka wyzwolenie.
– Lee Strobel, autor „Dochodzenia w sprawie Stwórcy” i „Sprawy Chrystusa”

Kyle Idleman, pastor odpowiedzialny za nauczanie w Southeast Christian Church w Louisville (Kentucky, USA), czwartym co do wielkości kościele amerykańskim. Autor bestsellera „Więcej niż fan”, prezenter materiałów wideo z serii „Więcej niż fan”, „H2O” i najnowszej produkcji pt. „Wojna bogów”.

Tytuł: Wojna bogów

Podtytuł: Pokonaj bóstwa, które walczą o twoje serce.

Wydawnictwo: Fundacja Głos Ewangelii
Data wydania: 2015

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Zobacz również

Goliat musi upaść

Goliat musi upaść – Louie Giglio

Goliat musi upaść. Czyż lęk, niepokój, brak poczucia bezpieczeństwa, gniew, nałogi, uzależnienia nie paraliżują naszego …

Jeden komentarz

  1. Bardzo dobra książka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *