Czego nie powie ci horoskop

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Czego nie powie ci horoskopW naszym szalonym świecie ogromnych możliwości techniki i zaskakujących przemian politycznych ludzie są coraz częściej zagubieni, lękający się o przyszłość. Astrologia oferuje system, który ma pomóc zrozumieć, jak zachować równowagę i żyć w dzisiejszych nieprzewidywalnych czasach. O astrologii mówi się „to coś więcej niż zwykły zbieg okoliczności, to działa”. Czym jest astrologia? Nauką czy religią? Rzeczywistością czy oszustwem? Czy astrologiczna „mądrość” jest prawdziwą mądrością?

Charles Strohmer odpowiada na te trudne pytania czerpiąc ze swego bogatego doświadczenia astrologicznego. Wyjaśnia skąd pochodzi i jak działa astrologia. Ukazuje kulisy oraz prawdziwe źródło mocy, która stoi za tym systemem.

Tytuł: Czego nie powie ci horoskop

liczba stron: 176
format: 12,5×19,5 cm
EAN: 9788386941254
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Książkę Czego nie powie ci horoskop poleca serwis Pastor.pl

M.in. na temat horoskopów można przeczytać w książce „OKULTYZM” autorstwa Josha McDowella i Dona Stewarta.

Fragment
Astrologia czasami jest określana w Starym Testamencie jako „obserwowanie czasów” (Pwt 18,10). Obejmuje to horoskopy i wróżby na podstawie planet. Bóg gani Izraelitów za udział w tych praktykach (Iz 47,12–13).

Gdy Daniel, prorok Boga, był porównany do babilońskich astrologów, okazało się, że wiedział dziesięć razy więcej niż oni (Dn 1,20). Astrologowie w czasach Daniela nie potrafili wyjaśnić snu króla Nebukadnezara (Dn 2,11), dlatego wydał rozkaz, by wszyscy zostali zgładzeni (Dn 2,13). Daniel odniósł sukces tam, gdzie astrolodzy zawiedli, ponieważ szukał Boga (Dn 2,18–19). Rywalizacja między babilońskimi astrologami a Danielem miała miejsce ponownie w Dn 5,7–16. Bóg dał Danielowi wyjaśnienie odręcznego pisma na murze dla króla Baltazara (Dn 5,17), co ponownie pokazało klęskę astrologów.

Wróżby to przepowiadanie przyszłości. Praktyka ta jest potępiona przez kilku proroków w Biblii (Pwt 18,9–14; Iz 44,25; Jr 27,9).
Bóg nazywa słowo wróżbitów kłamstwem (Ez 13,8) i nakazuje wykluczyć ich z Izraela (Ez 13,9). Według prawa mojżeszowego wróżenie było karane śmiercią (Kpł 20,27), ale zawsze przenikało do Izraela z pogańskich kultur, które go otaczały (Ez 21,21). Jeremiasz nazywa wróżby oszustwem (14,14), a Izajasz stwierdza, że Bóg uczyni wróżbitów głupcami (44,25).

W czasach Nowego Testamentu wróżenie było doskonałym interesem w Filippii (Dz 16,16). Paweł wypędził demona z dziewczyny, która wróżyła (16,18), co pokazuje nam, że nie wszystkie wróżby są inteligentnymi domysłami, lecz mogą być także rezultatem wpływu demonicznego.

Od redakcji serwisu
Uwierz! Horoskop nie jest dobry dla Ciebie.

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Zobacz również

Pierwsi świadkowie

Pierwsi świadkowie: Pisma Ojców Apostolskich

Obszerny wybór najstarszych pism chrześcijańskich. Większość prezentowanych tekstów pochodzi z dzieł tak zwanych Ojców Apostolskich, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *