ZdrowieŻycie chrześcijańskie

Dieta Stwórcy – dr Jordan Rubin

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Dieta Stwórcy Książka Dieta Stwórcy nie przez przypadek stała się światowym bestsellerem. Jej autor, dr Jordan Rubin jako dwudziestolatek podjął heroiczną walkę z wyniszczającą jego ciało chorobą i – ku zdziwieniu lekarzy – wygrał. Ale jego dramatyczna opowieść jest zaledwie wstępem do tej interesującej lektury. Po odzyskaniu sił Rubin rozpoczął studia na Peoples University of American Natural Medicine i swoją karierę naukową poświęcił zgłębianiu zasad żywienia i opracowywaniu praktycznych zasad diety, którą nazwał Dietą Stwórcy.

Poradnik Rubina różni się od innych pozycji dotyczących prawidłowego odżywiania przede wszystkim tym, że jego autor traktuje czytelnika jak partnera. Nie podaje mu tylko scholastycznych zasad, ale przytacza mnóstwo badań oraz ogromną bibliografię naukową. Choć opisywany przez niego styl odżywiania bazuje głównie na mądrości biblijnej, Rubin nie zapomina o zdobyczach współczesnej medycyny. I chyba to właśnie jest w tym poradniku najbardziej uderzające – połączenie mądrości ludów pierwotnych z tym, co nowoczesne. Ten, kto śledzi rozwój współczesnej medycyny, nie może też nie zauważyć, że tezy Rubina – kilka lat temu, gdy pisał swą książkę, bardzo kontrowersyjne – dziś są potwierdzane przez coraz większą rzeszę naukowców (np. wpływ przesadnej higieny na występowanie alergii, obalenie mitu o szkodliwości tłuszczów czy ostatnia rewelacja – dane dotyczące syntetycznych witamin).

Książka Dieta Stwórcy Jonathana Rubina jest nie tylko ciekawym głosem w dyskusji na modny dziś temat powrotu do żywności ekologicznej – co promują obecnie rządy wielu państw UE, w tym Polski – ale przede wszystkim doskonałym poradnikiem.

Ogromną zaletą Diety Stwórcy jest dostosowanie zawartych w niej rad do życia przeciętnego, zabieganego mieszkańca Ameryki czy Europy: znajdujemy więc w niej gotowe listy „zakazanych”
i „polecanych” produktów, przepisy na proste dania, a nawet rozkład dnia na każdą z trzech faz diety. Dieta Stwórcy to zarówno zrzucenie zbędnych kilogramów, jak i nowy – wcale nietrudny – zdrowy styl życia.

Ta nowatorska książka, oparta na Piśmie Świętym i badaniach naukowych, pokazuje nie tylko, jak odzyskać pełne zdrowie, lecz również, jak je utrzymać.

Dieta Stwórcy pomoże ci:
• osiągnąć i utrzymać idealną wagę
• poprawić wygląd
• wzmocnić układ odpornościowy
• odzyskać energię
• zredukować stres
• uregulować trawienie

Dowiedz się, jak Jordan Rubin, nieuleczalnie chory, dzięki wierze odzyskał zdrowie i odkrył ponadczasowe zasady żywieniowe najzdrowszego narodu na świecie.

Książki pełne są historii o cudownych efektach kuracji medycyny naturalnej. Zapierająca dech w piersiach historia powrotu do zdrowia Jordana S. Rubina jest jednak o wiele bardziej intrygująca niż inne opowieści. Po kilku latach bezowocnej walki z chorobą Leśniowskiego-Crohna, setkach tysięcy dolarów wydanych na lekarzy i kosztowne terapie, 21-letni wtedy młodzieniec ważył niecałe 50 kg (przy 180 cm wzrostu). Postanowił udać się do mało znanego kalifornijskiego dietetyka, uznającego tylko spożywanie żywności opisanej w Biblii. Tak, mówimy tutaj o jedzeniu z czasów Jezusa: kefirze, baraninie, chlebie ze skiełkowanego ziarna… Sięgnął także po suplementy diety: organizmy (bakterie) glebowe, obecne w naturalnym pożywieniu, których brakuje w przetworzonej żywności. Po czterech miesiącach Rubin ważył już 77 kg – i było oczywiste, że wraca do zdrowia. Zainspirowany własnym doświadczeniem napisał „Dietę Stwórcy”. Zalecenia żywieniowe Rubina, poparte naukowymi badaniami, przemówią również do tych, którzy są przyzwyczajeni raczej do analizy składu żywności i dodatku konserwantów niż studiowania religijnych zaleceń.

Amazon.com, Patrick Jennings

Tytuł: Dieta Stwórcy

Autor: Jordan S. Rubin
Wydawca: Fundacja NdP

Oceń książkę
Nie ma jeszcze głosów.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button