Życie chrześcijańskie

Przebaczenie. Czy rzeczywiście może być bezwarunkowe

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Przebaczenie. Czy rzeczywiście może być bezwarunkoweCzy przebaczenie ma granice i zawsze jest możliwe? Bardzo trudno jest wybaczyć, ale jako naśladowcy Chrystusa idziemy za Jego przykładem miłości przezwyciężając nienawiść. Przebaczenie może przynieść pokój i życie tam, gdzie panuje cierpienie i śmierć.

Czy przebaczenie zawsze jest możliwe? Czy istnieją jakieś sytuacje, w których przebaczenie staje się niemożliwe? Czy to jedna z nich? Czy grzechy umierającego, wyraźnie skruszonego zbrodniarza mogą zostać wybaczone? Czy umierający esesman, który uczestniczył w okrucieństwach Holokaustu, może znaleźć przebaczenie u Boga? I prowokująco: czy może uzyskać przebaczenie od ludzi?

Spis treści

1 Przebaczać, …ale czy zawsze
2 Historia Szymona Wiesenthala
3 Czy przebaczenie jest zawsze możliwe?
4 Przebaczenie- istota chrześcijańskiej Ewangelii
5 Przebaczenie – koszt uczniostwa
6 Czym jest łaska?
Modlitwa przebaczenia

Dane o książce:
Autor: Brian Zahnd
Tytuł oryginału: The question of forgiveness
Liczba stron: 41
Okładka: miękka
Wydawca: Wydawnictwo CLC

Fragment

Niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę Modlitwę Pańską, czy śmierć Jezusa na Krzyżu, bądź jego zmartwychwstanie, albo wyznania wiary Kościoła, nigdy nie oddalamy się od tematu przebaczenia – gdyż, jeśli w chrześcijaństwie nie chodzi o przebaczenie, tow ogóle jest ono do niczego. Cokowiek by nie mówić o chrześcijanach, trzeba stwierdzić, że jesteśmy ludźmi wierzącymi w przebaczenie grzechów – tak pewnie, jak wierzymy w śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Większość z nas do wiary chrześcijańskiej dochodzi zmotywowana – przynajmniej w pewnej mierze, jeśli nie głównie – chęcią znalezienia przebaczenia naszych własnych grzechów. Wzrastając w wierze, ważnym staje się byśmy uświadamiali sobie, iż powołani jesteśmy dobycia tymi, którzy obejmują przebaczeniem innych, czyniąc tak świat miejscem większego przebaczenia.
(…)

Z pewnością, przebaczenie jest dobre odnośnie relatywnie niewielkich występków, ale czy istnieje granica wybaczania? Czy są zbrodnie niemożliwe do przebaczenia? Czy istnieją grzechy tak okropne, że samo ich wybaczenie byłoby niemoralne? Czy przebaczenie zawsze jest możliwe i słuszne? To nie teoretyczne pytania, ale kwestie realne narzucające się nam w świecie, w którym zło tak często jest nie do ogarnięcia.

Tytuł: Przebaczenie. Czy rzeczywiście może być bezwarunkowe

Oceń książkę
Ocena: 4.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button