Różne

Wielkie przebudzenia – Collin Whittaker

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Wielkie przebudzenia - Collin WhittakerAutor przedstawia niektóre przebudzenia wieku XVIII, XIX i XX. Mówi o działaniu Ducha Świętego w Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce. Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie: Dlaczego przebudzenie nie miałoby pojawić się tu, gdzie mieszkam – w moim mieście, wsi, kraju.

Spis treści:
Przebudzenie
1. Czwarte zjawisko
2. 1734 – Nowa Anglia
3. 1735 – Walia: Howell Harris i Daniel Rowlands
4. 1739 – Anglia – George Whitefield i John Wesley
5. Przebudzenie deklamatorów (1800-1830)
6. Przebudzenie w Ameryce (1858)
7. 1859 – Ulster
8. 1859 – Brytania
9. 1904 – Walia
10. Eksplozja w Ameryce Łacińskiej
11. Długie ramię ormiańskiego przeznaczenia
12. Afryka – Boży wiatr zmian
13. Indonezja – rewolucja i przebudzenie
14. Koreańska Pięćdziesiątnica
15. Chiński cud
16. Przebudzenie na Hebrydach (1949)
17. Przebudzenie, dlaczego nie tu, gdzie mieszkam?
18. Jakie są warunki przebudzenia?
19. Czy rozpoznamy nadchodzące przebudzenie?
Bibliografia

Wielkie przebudzenia
Inne wydanie

O autorze:
Colin Whittaker jest popularnym w swoim kraju chrześcijańskim pisarzem. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym znanego angielskiego czasopisma „Redemption” wydawanego przez Asemblies of God w Wielkiej Brytanii.

Fragmenty ze wstepu
W czasie duchowych przebudzeń wiele tysięcy ludzi dochodzi do zbawczego poznania Jezusa Chrystusa i staje się dziedzicami Bożego Królestwa. Zostają wyratowani z ciemności i przeniesieni do światłości. Ci, którzy zmierzali do piekła, znajdują nowe życie w Jezusie, mogą już tutaj cieszyć się społecznością z Bogiem i wiecznie radować się Jego niebiańską chwałą. Już ten tylko fakt sprawia, że warto doświadczyć przebudzenia.

Każde przebudzenie jest darem Bożym i fakt, że Bóg je zsyła świadczy o tym, że każde z nich jest częścią Jego planów.

Przebudzenia zaczynają się jako Boża odpowiedź na wołanie serca jego ludu, modlącego się nie tylko o ludzi zgubionych, ale także przyznającego się do potrzeby własnego ożywienia duchowego.

Inne wydanie

Colin słusznie dokonuje rozróżnienia między ożywieniem Bożego ludu a następującym po nim przebudzeniu narodu albo ludzi w danej okolicy. Gdy chrześcijanie są ożywieni duchowo, stają się solą ziemi i światłością świata, miastem położonym na górze, które nie może się ukryć.

Gdybyśmy zapytali, dlaczego Kościół nie znajduje się w stanie ciągłego przebudzenia, musielibyśmy wyznać, że podstawową przyczyną jest fakt, że trzeba za nie płacić pewną cenę. Kościół popada w okresy senności, jego świadectwo staje się nieskuteczne i w rezultacie naród odsuwa się od Boga. Widzimy zatem, że przebudzenie jest koniecznością.

Ludzie mogą jedynie prosić Boga o taki czas błogosławieństwa, przygotowując się do tego, aby Boże działanie mogło się zacząć w ich sercach i ich życiu. Dlatego nie ma sensu modlić się o przebudzenie, jeżeli nie jesteśmy gotowi na spotkanie z Bogiem, na jeszcze większe podporządkowanie naszego życia Jego woli i Jego celom.

(…) w czasie przebudzenia to sam Pan Jezus Chrystus jest postacią centralną, a Bóg najbardziej używa tych ludzi, którzy głoszą Jezusa i Jemu oddają cześć.

Dane techniczne
Liczba stron: 201
Rok wydania: 2015
Oprawa: miękka
Wydawca: AF

Wielkie przebudzenia
Autor: Collin Whittaker

Oceń książkę
Ocena: 5.0/5. Od 1 głosowania.
Proszę czekać...

Podobne wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button